Skocz do zawartości

RT-2CO zwariował


DeeCann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj rano patrze, a zamiast +10C ( ustawione na sterowniku ) w lodówce mam -1.7C :o ... a lodówka chodzi.

Najwyraźniej zwariował ... pytanie czy da się coś z tym zrobić ( dodam, że ze mnie elektronik jak z koziej d..y trąba ) czy już mogę szukać nowego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj rano patrze, a zamiast +10C ( ustawione na sterowniku ) w lodówce mam -1.7C :o ... a lodówka chodzi.

Najwyraźniej zwariował ... pytanie czy da się coś z tym zrobić ( dodam, że ze mnie elektronik jak z koziej d..y trąba ) czy już mogę szukać nowego.

 

pozdrawiam

Odłącz i podłącz sterownik do zasilania.

Poruszaj wtyczką od agregatu, którą masz podłączoną do sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj rano patrze' date=' a zamiast +10C ( ustawione na sterowniku ) w lodówce mam -1.7C :o ... a lodówka chodzi.

Najwyraźniej zwariował ... pytanie czy da się coś z tym zrobić ( dodam, że ze mnie elektronik jak z koziej d..y trąba ) czy już mogę szukać nowego.

 

pozdrawiam[/quote']

Odłącz i podłącz sterownik do zasilania.

Poruszaj wtyczką od agregatu, którą masz podłączoną do sterownika.

Przed wyjściem do fabryki kompletnie go wyłączyłem bo miałbym lody oktoberowe :beer:

Dobrze, że do butelek dzisiaj trafia .. przyjdę to spróbuje go podpiąć jeszcze raz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej w tego typu regulatorach pada czujnik, triak co jest bardziej prawdopodobne, ewentualnie zgrzane styki przekaźnika. Jeden z objawów to triak przewodzący, cały czas podaje napięcie na agregat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie były podobne objawy....

też ujemne temperatury załapałem, wina obarczyłem sterownik....

ale... włączyłem kilka dni temu lodówkę bez niego, coby się piwko schłodziło do spożycia...

pracowała jak szalona, chodziła nonstop :)

ciągle rozłączanie przez sterownik skopało agregat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie były podobne objawy....

też ujemne temperatury załapałem, wina obarczyłem sterownik....

ale... włączyłem kilka dni temu lodówkę bez niego, coby się piwko schłodziło do spożycia...

pracowała jak szalona, chodziła nonstop :)

ciągle rozłączanie przez sterownik skopało agregat? :)

Hmm ... tego nie sprawdzałem, muszę dzisiaj lodówe podłączyć.

Ale sterownik nie działa bo podłączyłem pod niego lampkę i ustawiałem temperatury w różnych zakresach ( poniżej i powyżej ) i non stop daje napięcie na wyjściu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro non stop daje napięcie na wyjściu to masz zwarty element wykonawczy (triak, tranzystor sterujący przekaźnikiem lub sam przekaźnik).

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro non stop daje napięcie na wyjściu to masz zwarty element wykonawczy.

Ok ... jak pisałem znam się na tym jak na balecie także poproszę teraz z polskiego na moje jeśli można :)

 

(triak, tranzystor sterujący przekaźnikiem lub sam przekaźnik) - ahhaaaaa :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez DeeCann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.