Jump to content
Sign in to follow this  
DeeCann

RT-2CO zwariował

Recommended Posts

Witam

Dzisiaj rano patrze, a zamiast +10C ( ustawione na sterowniku ) w lodówce mam -1.7C :o ... a lodówka chodzi.

Najwyraźniej zwariował ... pytanie czy da się coś z tym zrobić ( dodam, że ze mnie elektronik jak z koziej d..y trąba ) czy już mogę szukać nowego.

pozdrawiam

Witam

Dzisiaj rano patrze, a zamiast +10C ( ustawione na sterowniku ) w lodówce mam -1.7C :o ... a lodówka chodzi.

Najwyraźniej zwariował ... pytanie czy da się coś z tym zrobić ( dodam, że ze mnie elektronik jak z koziej d..y trąba ) czy już mogę szukać nowego.

pozdrawiam

Odłącz i podłącz sterownik do zasilania.

Poruszaj wtyczką od agregatu, którą masz podłączoną do sterownika.

Witam

Dzisiaj rano patrze' date=' a zamiast +10C ( ustawione na sterowniku ) w lodówce mam -1.7C :o ... a lodówka chodzi.

pozdrawiam[/quote']

Odłącz i podłącz sterownik do zasilania.

Poruszaj wtyczką od agregatu, którą masz podłączoną do sterownika.

Przed wyjściem do fabryki kompletnie go wyłączyłem bo miałbym lody oktoberowe :beer:

Dobrze, że do butelek dzisiaj trafia .. przyjdę to spróbuje go podpiąć jeszcze raz.

pozdrawiam

Najczęściej w tego typu regulatorach pada czujnik, triak co jest bardziej prawdopodobne, ewentualnie zgrzane styki przekaźnika. Jeden z objawów to triak przewodzący, cały czas podaje napięcie na agregat.

Niestety ... "reset" nie pomaga :)

No to teraz pytanie czy jako laik jestem w stanie coś z tym zrobić ? W zasadzie nadaje się to już na forum elektrody :)

pozdrawiam

u mnie były podobne objawy....

też ujemne temperatury załapałem, wina obarczyłem sterownik....

ale... włączyłem kilka dni temu lodówkę bez niego, coby się piwko schłodziło do spożycia...

pracowała jak szalona, chodziła nonstop :)

ciągle rozłączanie przez sterownik skopało agregat? :)

u mnie były podobne objawy....

też ujemne temperatury załapałem, wina obarczyłem sterownik....

ale... włączyłem kilka dni temu lodówkę bez niego, coby się piwko schłodziło do spożycia...

pracowała jak szalona, chodziła nonstop :)

ciągle rozłączanie przez sterownik skopało agregat? :)

Hmm ... tego nie sprawdzałem, muszę dzisiaj lodówe podłączyć.

Ale sterownik nie działa bo podłączyłem pod niego lampkę i ustawiałem temperatury w różnych zakresach ( poniżej i powyżej ) i non stop daje napięcie na wyjściu.

pozdrawiam

Skoro non stop daje napięcie na wyjściu to masz zwarty element wykonawczy (triak, tranzystor sterujący przekaźnikiem lub sam przekaźnik).

Edited by mareks

Skoro non stop daje napięcie na wyjściu to masz zwarty element wykonawczy.

Ok ... jak pisałem znam się na tym jak na balecie także poproszę teraz z polskiego na moje jeśli można :)

(triak, tranzystor sterujący przekaźnikiem lub sam przekaźnik) - ahhaaaaa :)

pozdrawiam

Edited by DeeCann

Jak masz na gwarancji to reklamuj a jak nie to odkręć do środka, cyknij zdjęcie. Zobaczę co tam siedzi w środku, najwyżej kupisz nowy element i go wlutujesz.