Skocz do zawartości

Podczas butelkowania piwo zbyt mocno się pieni.


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy wątek. Chciałbym prosić o małą radę. Podczas butelkowania swojej pierwszej warki piwa ( Brewkit Coopers - Australian Pale Ale ) a dokładniej podczas dodawania 4g glukozy, piwo zaczyna reagować tak gwałtownie ,że nie jestem w stanie zakapslować go ,bez rozlania. Blg początkowe wynosiło 10,5, fermentacja trwała 5dni. W 5 dniu piwo jeszcze pracowało, tzn zabulgotało raz na 3-4 min. Blg końcowe ( 5 dzień -1,5blg). Jak narazie zabutelkowałem połowę nastawu 20 butelek. I teraz nie wiem czy butelkować następną kratę czy zostawić te 20L jeszcze na 2 dni ,żeby fermentacja ( bulgotanie ;) ) całkowicie ustało. Boję się trochę że wystrzelą mi butelki , albo dojdzie do jakiegoś zakarzenia. Piwo ma lekko kwaśny posmak , ale czytałem na forum że przy brewkitach to normalne i należy poczekać .

Dodam jeszcze że wszystko , cały sprzęt jaki posiadam był dezynfekowany wrzątkiem oraz pirosiarczynem sodu w stężeniu 25g na 1l wody.

 

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam Artur

( Bydgoszcz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Tym razem zrobiłem jak radził bielok i rzeczywiście pomogło. Lekka pianka , która po chwili (1,2 min ) opadała i można było dopełnić butelki do końca. Poszło elegancko. Następnym razem spróbuję rozpuścić cukier w wodzie .

Dzięki za pomoc.

Dzisiaj zaczynam warzyć 2 warkę. Tym razem będzie to brewkit Coopers -Dark Ale.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 5 dniu piwo jeszcze pracowało, tzn zabulgotało raz na 3-4 min. Blg końcowe ( 5 dzień -1,5blg)

To dla mnie trochę podejrzane.. Dla świętego spokoju przeprowadziłbym kalibrację balingometru.

Nie ma co się spieszyć bo granaty są mało zabawne :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 5 dniu piwo jeszcze pracowało' date=' tzn zabulgotało raz na 3-4 min. Blg końcowe ( 5 dzień -1,5blg)[/quote']

To dla mnie trochę podejrzane.. Dla świętego spokoju przeprowadziłbym kalibrację balingometru.

Nie ma co się spieszyć bo granaty są mało zabawne :beer:

Pytanie jeszcze w jakiej temp. był ten pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.