Jump to content
Sign in to follow this  
Artur

Podczas butelkowania piwo zbyt mocno się pieni.

Recommended Posts

Cześć.

Jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy wątek. Chciałbym prosić o małą radę. Podczas butelkowania swojej pierwszej warki piwa ( Brewkit Coopers - Australian Pale Ale ) a dokładniej podczas dodawania 4g glukozy, piwo zaczyna reagować tak gwałtownie ,że nie jestem w stanie zakapslować go ,bez rozlania. Blg początkowe wynosiło 10,5, fermentacja trwała 5dni. W 5 dniu piwo jeszcze pracowało, tzn zabulgotało raz na 3-4 min. Blg końcowe ( 5 dzień -1,5blg). Jak narazie zabutelkowałem połowę nastawu 20 butelek. I teraz nie wiem czy butelkować następną kratę czy zostawić te 20L jeszcze na 2 dni ,żeby fermentacja ( bulgotanie ;) ) całkowicie ustało. Boję się trochę że wystrzelą mi butelki , albo dojdzie do jakiegoś zakarzenia. Piwo ma lekko kwaśny posmak , ale czytałem na forum że przy brewkitach to normalne i należy poczekać .

Dodam jeszcze że wszystko , cały sprzęt jaki posiadam był dezynfekowany wrzątkiem oraz pirosiarczynem sodu w stężeniu 25g na 1l wody.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam Artur

( Bydgoszcz )

Cześć.

Syp glukozę do pustych butelek i potem napełniaj je piwem ;)

Hej, witaj na forum,

Rozpuść cukier w wodzie i dodaj do brzeczki jak radzi Zgoda. Zaoszczedzisz i czasu i nerwów

Witam ponownie.

Tym razem zrobiłem jak radził bielok i rzeczywiście pomogło. Lekka pianka , która po chwili (1,2 min ) opadała i można było dopełnić butelki do końca. Poszło elegancko. Następnym razem spróbuję rozpuścić cukier w wodzie .

Dzięki za pomoc.

Dzisiaj zaczynam warzyć 2 warkę. Tym razem będzie to brewkit Coopers -Dark Ale.

Pozdrawiam.

Dodał bym jeszcze rurkę z zaworkiem grawitacyjnym. Używam od drugiej warki i prawie 0 pienienia się. Można bez problemu nalać butelkę bez dolewania.

tylko przelej piwo do kolejnego pojemnika i dopiero dodaj cukru

Normalni ludzie wiedzą że lepiej nie mieszać pojemnikiem na cichej, osad nie musi koniecznie iść do butelek

;)

;)

W 5 dniu piwo jeszcze pracowało, tzn zabulgotało raz na 3-4 min. Blg końcowe ( 5 dzień -1,5blg)

To dla mnie trochę podejrzane.. Dla świętego spokoju przeprowadziłbym kalibrację balingometru.

Nie ma co się spieszyć bo granaty są mało zabawne :beer:

W 5 dniu piwo jeszcze pracowało' date=' tzn zabulgotało raz na 3-4 min. Blg końcowe ( 5 dzień -1,5blg)[/quote']

To dla mnie trochę podejrzane.. Dla świętego spokoju przeprowadziłbym kalibrację balingometru.

Nie ma co się spieszyć bo granaty są mało zabawne :beer:

Pytanie jeszcze w jakiej temp. był ten pomiar.