Skocz do zawartości

Okienko w pokrywie fermentatora


rabny

Rekomendowane odpowiedzi

Wymyśliłem taki śmieszny patent (z nudów chyba); żeby bez niepotrzebnego otwierania fermantatora (zaraz sie odezwą zwolennicy fermentacji w otwartych kadziach) obejrzeć co tam u piwka słychać/widać.

Często ciekawi mnie kiedy piana całkowicie opada, chyba pozostał mi nawyk z fermentacji w szklanych balonach.

 

Wystarczy wyciąć okno, zakleić ładnie jakimś plexi i powinno grać. Jedynym problemem mogłyby byc kroplki kondensującej wody, tudzież może pogorszyć się sztywność pokrywy i dolegać gorzej.

 

Nie znalazłem nic na taki wymyślny temat na forum, ale może ktoś probował już taką operację?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... obejrzeć co tam u piwka słychać/widać.

Często ciekawi mnie kiedy piana całkowicie opada, chyba pozostał mi nawyk z fermentacji w szklanych balonach...

Jeśli masz pomysł i możliwość wykonania tego, to czemu nie. Zawsze lepsze to, niż ciągłe otwieranie, by zobaczyć co się tam dzieje.

Z czasem jednak i tak pewnie nie będzie to aż tak bardzo absorbujące - piwo fermentowało będzie swoim rytmem, czasami zrobi jakiegoś psikusa (żeby nie popaść w rutynę ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zainstalować minikamerę ;)

Do tego podgląd online i możesz nie przestawać patrzeć na swoje pracujące piwo wszędzie gdzie jest dostęp do neta :smilies:

Żeby to tylko ja.. każdy mogłby popatrzeć, chociaż raczej nie zostałoby to hitem internetu:cool:

 

A tak serio, to śmiejcie się, ale ja chyba naprawdę to zrobię :rolleyes: (może być trudno utrzymać higienę na krawędziach, ale pokrywka przeważnie jest tylko zroszona kondensatem (niealkoholowym, jakby ktoś znów miał wątpliwości;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.