Jump to content
Sign in to follow this  
rabny

Okienko w pokrywie fermentatora

Recommended Posts

Wymyśliłem taki śmieszny patent (z nudów chyba); żeby bez niepotrzebnego otwierania fermantatora (zaraz sie odezwą zwolennicy fermentacji w otwartych kadziach) obejrzeć co tam u piwka słychać/widać.

Często ciekawi mnie kiedy piana całkowicie opada, chyba pozostał mi nawyk z fermentacji w szklanych balonach.

Wystarczy wyciąć okno, zakleić ładnie jakimś plexi i powinno grać. Jedynym problemem mogłyby byc kroplki kondensującej wody, tudzież może pogorszyć się sztywność pokrywy i dolegać gorzej.

Nie znalazłem nic na taki wymyślny temat na forum, ale może ktoś probował już taką operację?;)

... obejrzeć co tam u piwka słychać/widać.

Często ciekawi mnie kiedy piana całkowicie opada, chyba pozostał mi nawyk z fermentacji w szklanych balonach...

Jeśli masz pomysł i możliwość wykonania tego, to czemu nie. Zawsze lepsze to, niż ciągłe otwieranie, by zobaczyć co się tam dzieje.

Z czasem jednak i tak pewnie nie będzie to aż tak bardzo absorbujące - piwo fermentowało będzie swoim rytmem, czasami zrobi jakiegoś psikusa (żeby nie popaść w rutynę ;) ).

Można zainstalować minikamerę ;)

Do tego podgląd online i możesz nie przestawać patrzeć na swoje pracujące piwo wszędzie gdzie jest dostęp do neta ;)

Można zainstalować minikamerę ;)

Do tego podgląd online i możesz nie przestawać patrzeć na swoje pracujące piwo wszędzie gdzie jest dostęp do neta :smilies:

Żeby to tylko ja.. każdy mogłby popatrzeć, chociaż raczej nie zostałoby to hitem internetu:cool:

A tak serio, to śmiejcie się, ale ja chyba naprawdę to zrobię :rolleyes: (może być trudno utrzymać higienę na krawędziach, ale pokrywka przeważnie jest tylko zroszona kondensatem (niealkoholowym, jakby ktoś znów miał wątpliwości;))