Skocz do zawartości

Prośba o wsparcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o kilka rad.

 

Niedawno zaopatrzyłem się w dwa brew-kity BREWMAKER, Lager, 1,5 kg i BREWMAKER, Mild 1,5 kg, sztuk: 1 cena: 49 zł. Jako zamiennik cukru mam zamiar użyć BA Brew-kit PLUS. Przeczytałem, że jest to najlepszy wybór jeżeli chodzi o jakość do ceny.

W każdym razie mam zamiar puszkę przelać do 3 litrów gorącej wody a następnie uzupełnić w fermentorze do poj. 20l. (oczywiście nie mam zamiaru mieszać 2 puszek - każdą z osobna wykorzystam).

Następnie mam zamiar dosypać suchy ekstrakt słodowy (1kg), wymieszać i jak będzie miało wszystko 20°C dodać drożdży.

Odstawiam na ok 10dni aż spadnie do 3°Blg i butelkuję.

 

A teraz pytania:

1. czy przedstawiony wyzej pomysł na piwo z puszki jest dobry czy też wymaga poprawy?

2. kiedy należy mierzyć °Blg początkowe a kiedy końcowe?

3. czy do przygotowywanej brzeczki mam dodać 1kg zamiennika cukru czy może troszkę mniej?

4. czy podczas butelkowania dodaję jeszcze cukier lub jego zamiennik a jeżeli tak to ile na butelkę 0,5l.

 

z góry dziękuję za odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę z banalności pytań ale wychodzę z założenia, że forum jest od tego aby pytania zadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Plan OK. Tylko nie zakładaj, że zalejesz 20l. Dolewaj wody aż uzyskasz gęstość jaką chcesz osiągnąć.

2. Blg początkowe mierzymy na początku ;) czyli zaraz przed zadaniem drożdży (gdy jest chłodna brzeczka), końcowe to takie które już nie spada czyli drożdże już nic nie zjadają.

3. Syp 1kg a nie wiem czy nie będzie trochę mało dlatego radzę dolewać wody powoli.

4. Tak dodajesz do butelek cukier/glukozę/jakikolwiek cukier fermentowalny przez drożdże. Ok 3-5g na butelkę w zależności od stylu piwa. Dokładniej możesz wyliczyć kalkulatorami.

http://www.piwo.org/download/refermv2.zip

http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?11847779#tag

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje. ;)

 

grzechu_k jeszcze jedno. Odnośnie odpowiedzi nr 1 czy chodziło Ci o to, ze dolewam wody aż osiągnę poziom np. 12°Blg ?

Edytowane przez PiwoszNiepasteryzowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie otrzymałem przesyłkę. Zgodnie z zamówieniem otrzymałem dwie puszki. Jedna to Lager a druga to Mild obie po 1,5kg. Mam pewne wątpliwości co do załączonych do puszek drożdży. Opakowania pozbawione jakichkolwiek etykiet z nazwą czy gramaturą. Te dołączone do lagera mają jedynie nadrukowane "LEB" a te w Mild "HTB". Co oznaczają te znaki?

 

Rozważam zamówienie innych drożdży, bo te nie wzbudziły mojego zaufania.

Dlatego też proszę o radę jakie drożdże będą najlepsze do tych piw. Chodzi mi o drożdże górnej fermentacji. Przy poprzednich warkach stosowałem górnej fermentacji "Brewferm TOP 10g".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ładuj się w dodatkowe koszty. Szalał bedziesz jak zaczniesz zacierać :beer: Te drozdże z zestawu daja radę. 3 puchy które upichciłem na poczatku swej kariery miały takie same saszetki, no name, a zadziałały bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.