Skocz do zawartości

Kolendra do Wita


ijon

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozumiem po co zamawiać jakieś kolendry z internetu skoro w każdym sklepie jest.

 

zwracam uwagę, że można kupić kolendrę jako nasiona do sadzenia, bo jako przyprawa (tez nasiona) to jak na mój gust jest prażona.

 

 

ps. a testował ktoś dodawanie natki kolendry? :) ciekawe co by wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co zamawiać jakieś kolendry z internetu skoro w każdym sklepie jest.

 

Zrozumiesz jak kupisz tą wyżej wymienioną - ta w torebkach /sklepowa/ kamis, prymat itd.

to kolendra hgw ;) czyli na pewno nie indyjska, /mówia że marokańska czy jakaś tam/ a różnica jest kolosalna i w wyglądzie i w aromacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wyrosła taka dużo, bo to słynne Indyjskie GMO ;)

a co jeśli receptura, o którą sie opierasz wykorzystywała marokańską kolendre a ty używasz indyjskiej??

wyjdzie ci jakiś bezstylowiec a nie wit :D

 

 

bubuś tja marka jakiegokolwiek produktu jest po to marką żeby kosztowała drożej.

bo przecież kazdy by wolał telefon z japcokiem niż jakiegoś no name'a made in china.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wyrosła taka dużo, bo to słynne Indyjskie GMO ;)

a co jeśli receptura, o którą sie opierasz wykorzystywała marokańską kolendre a ty używasz indyjskiej??

wyjdzie ci jakiś bezstylowiec a nie wit :D

 

 

bubuś tja marka jakiegokolwiek produktu jest po to marką żeby kosztowała drożej.

bo przecież kazdy by wolał telefon z japcokiem niż jakiegoś no name'a made in china.

 

Na telefonach się nie znam , ale z przyprawami pracuję ponad 20 lat i uwierz mi marka na znaczenie , niestety cena też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolendra z Homebrewing http://www.homebrewi...-30g-p-293.html jest OK? indyjska czy marokańska? taka w pełni aromatyczna czy półaromatyczna?

 

O producenta zapytaj Dori , co do aromatu to można go poprawić prażąc przed miażdżeniem (do piwa oczywiście bez tłuszczu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bo przecież kazdy by wolał telefon z japcokiem niż jakiegoś no name'a made in china.

 

Nie generalizuj bo ja nie chcę żadnego urządzenia od Apple nawet za darmo.

To przereklamowany badziew, który tylko ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji - we wrocławiu w magnolii znajduje sie sklep 'kuchnie świata' - kolendra trs 100g za 4,50PLN

 

Dzięki za cynk! Swego czasu kupiłam kolendrę z Kamisa, ale nie wiedziałam, że daje posmaki "pietruszkowe". Jeszcze nie warzyłam wita, a chciałabym, żeby wyszedł jak najlepszy w smaku, więc chętnie zakupię kolendrę polecaną w dyskusji przez doświadczonych piwowarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej :) właśnie szczęśliwie zakupiłem 100g kolendry TRS. Na opakowaniu jest napisane, że przed zmiażdżeniem można kolendrę uprażyć z odrobiną cukru - czy ktoś tego próbował? Zwiększa toto efektywność przyprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

O dłuższego czasu używałem tej: http://allegro.pl/ko...2725206504.html Kolendra ma napisane kraj pochodzenia Polska i jest bardzo aromatyczna. Osobiście bym radził nie mielić ani jej, ani żadnej innej przyprawy. Z całą brzeczką gotowanie przez 30 minut zaledwie 15g powoduje przekolendrowienie, które z wiekiem będzie się cofać, natomiast gotowanie przez ostatnie 5 minut wydobywa głównie aromat i niweluje mydlaność oraz pikantność kolendry, nie mniej jednak wtedy trzeba dłużej czekać, żeby to wyszło w smaku.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem kolendrę z Kamisu i Prymatu, każda w opakowaniu 15g, niemielona. Kamis pachnie cytrusami, Prymat szynką, marynata do mięs. Na obu kraj pochodzenia "Polska", czyli nie wiadomo jaki to gatunek. Nie odważyłem się wsypać tej prymatowej, poszedł tylko kamis- nie żałuje, brzeczka pachnie obiecująco. Pisze, żeby ktoś się na Prymat nie naciął:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.