Skocz do zawartości

Kolendra do Wita


ijon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje w najbliższym czasie uwarzyć WITa. Do tej pory zaopatrywałem się w kolendrę w HB teraz nie mogę jej znaleźć w żadnym sklepie dla piwowarów. Szukam bo ktoś na forum pisał, że ta dostępna w sklepach jest marokańska i piwo dostaje od nich szynkowych posmaków i bardziej odpowiednia jest indyjska. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć tej indyjskiej. Może ktoś poradzi z jakiego źródła mogę zdobyć odpowiednią znaczy się tę indyjską, no chyba że wszędzie sprzedają taką samą a to był chwyt marketingowy:) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ku przestrodze: Kupiona kolendra mielona z firmy TRS (dostepna chyba na calym swiecie, produkowana w indiach) po otwarciu nie pachniała jak żadna kolendra jaka miałem okazje spożywać. w zasadzie nie pachniała w ogóle jak kolendra. bardziej jak jakiś rosołek w kostce lub zwietrzała mieszanka przypraw. dużo gotuje potraw kuchni indyjskiej i arabskiej a w nich kolendra to jeden z głównych składników.

 

no i tu pytanie. czy kolendra indyjska ma totalnie inny zapach od tej kolendry którą mozna kupić w polskich sklepach? dotychczas wszystkie kolendry ktore kupowalem, nie ważne z jakiej firmy, pachniały podobnie.

 

TRS_Dhania_Powder.jpg

Edytowane przez marekbogdanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kolendry indyjskiej z firmy Royal Brand, dostępnej w Almie. Ma bardzo intensywny zapach, ale nie ma w wątpliwości, że to kolendra. Widzę, że kupiłeś już zmieloną. Myślę, że już lepiej kupić zwyczajną kolendrę i samemu zmielić w dniu warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie kupować żadnych mielonych przypraw! Porównajcie ceny mielonych i niemielonych. Przeważnie te drugie są nieco droższe, jak myślicie dlaczego? ;) Jeszcze jedno, świeżo zmielone znaczy nie zwietrzałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie kupować żadnych mielonych przypraw! Porównajcie ceny mielonych i niemielonych. Przeważnie te drugie są nieco droższe, jak myślicie dlaczego? ;) Jeszcze jedno, świeżo zmielone znaczy nie zwietrzałe.

 

Znajomy pracował w firmie, która sprzedaje przyprawy. Do pieprzu mielonego dodają popiół, żeby go było więcej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.