Skocz do zawartości

Brak CO2 w Kolsch


MSB_XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy Piwowarzy. Mam zagwostkę , Kolesza uwarzyłem , zabutelkowałem go jakos 4-5 tyg temu. Jest wlany w butelki po piwie Staropolskim ( zapięcie patentowe , butelki "pet" ) . Najpierw tydzien w cieplym by drożdże wzieły się za cukier , potem w ciut chłodniejsze. "Macając " butelki czuję, że nie ma gazu. Co mam zrobic ? Otworzyc i dosypac cukru ? Infekcji nie widac zadnej w butelkach , a cukier NA PEWNO był dodany , nawet jesli zapomnialem do jakiejs butelki dodac to nie mogłem zapomniec dodac do połowy warki ! bo reszta zabutelkowana w szkle - więc nie do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz - otwieram szklaną po Grolszu - niestety 0 gazu, zatem cała warka nie ma gazu , jak domniemuje. Kolor - sołmkowy, bukiet ? za małe mam doswiadczenie ale opisałym jako winny. Moja Anka ( ona piwa nie pija więc ocena zapachu może byc bardziej obiektywna ) ocenia "jak jabol jabłkowy za 5złoty" - no to poraszka ... aż wstyd mi się przyznac. Smak - lekko kwaskowe , ale z nuta słodką - jabłkową faktycznie.

Edytowane przez MSB_XIII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smak - lekko kwaskowe , ale z nuta słodką - jabłkową faktycznie.

Ta nuta słodka to pewnie nie przerobiony cukier z refermentacji. Dodaj drożdży strzykawką, poczekaj aż się nagazuje i wtedy zdecydujesz czy robić calvadosa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym nigdy nie klarowałem.

MSB_XIII a żelatyna ma jakiś negatywny wpływ na nagazowanie? bo właśnie planowałem do marcowego troszke "dosypać".

Wyszukiwarka nie działa?, zerknij tu http://www.piwo.org/forum/t2681-Klarowanie-piwa-przy-uzyciu-zelatyny-spozywczej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym nigdy nie klarowałem.

MSB_XIII a żelatyna ma jakiś negatywny wpływ na nagazowanie? bo właśnie planowałem do marcowego troszke "dosypać".

Wyszukiwarka nie działa?' date=' zerknij tu http://www.piwo.org/forum/t2681-Klarowanie-piwa-przy-uzyciu-zelatyny-spozywczej.html[/quote']

działa ale gryzie :(.

 

Sorka - jakoś mnie to tak zaciekawiło że faktycznie walnąłem posta bez sprawdzenia... Dzięki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.