Jump to content
Sign in to follow this  
MSB_XIII

Brak CO2 w Kolsch

Recommended Posts

Szanowni Koledzy Piwowarzy. Mam zagwostkę , Kolesza uwarzyłem , zabutelkowałem go jakos 4-5 tyg temu. Jest wlany w butelki po piwie Staropolskim ( zapięcie patentowe , butelki "pet" ) . Najpierw tydzien w cieplym by drożdże wzieły się za cukier , potem w ciut chłodniejsze. "Macając " butelki czuję, że nie ma gazu. Co mam zrobic ? Otworzyc i dosypac cukru ? Infekcji nie widac zadnej w butelkach , a cukier NA PEWNO był dodany , nawet jesli zapomnialem do jakiejs butelki dodac to nie mogłem zapomniec dodac do połowy warki ! bo reszta zabutelkowana w szkle - więc nie do sprawdzenia.

Nie ma na co czekać, uwodnij drożdże suche lub jak masz użyj gęstwy i wstrzyknij trochę do każdej z butelki.

Cuche jakies mam... od Brew-kita Coopersa , gdy jeszcze "puszkowałem". Zatem nie dodawac cukru tylko drożdży ?

Witam

Na przyszłość nie rozlewaj do petów po Staropolskim są nieszczelne i tu też może być przyczyna .Otwórz jedną butelkę na próbę

Mówisz i masz - otwieram szklaną po Grolszu - niestety 0 gazu, zatem cała warka nie ma gazu , jak domniemuje. Kolor - sołmkowy, bukiet ? za małe mam doswiadczenie ale opisałym jako winny. Moja Anka ( ona piwa nie pija więc ocena zapachu może byc bardziej obiektywna ) ocenia "jak jabol jabłkowy za 5złoty" - no to poraszka ... aż wstyd mi się przyznac. Smak - lekko kwaskowe , ale z nuta słodką - jabłkową faktycznie.

Edited by MSB_XIII

Więc chyba zleje warke z butelek do balona , zadam drożdże piekarnicze , trochę cukru i bedzie też napój ... po przedestylowaniu ;-)

Zrób eksperyment: do jednej butelki dodaj nieco cukru, do drugiej nieco drożdzy, do trzeciej i to i to, zobacz po tygodniu co da najlepszy efekt.

Smak - lekko kwaskowe , ale z nuta słodką - jabłkową faktycznie.

Ta nuta słodka to pewnie nie przerobiony cukier z refermentacji. Dodaj drożdży strzykawką, poczekaj aż się nagazuje i wtedy zdecydujesz czy robić calvadosa :P

Niczym nigdy nie klarowałem.

MSB_XIII a żelatyna ma jakiś negatywny wpływ na nagazowanie? bo właśnie planowałem do marcowego troszke "dosypać".

Niczym nigdy nie klarowałem.

MSB_XIII a żelatyna ma jakiś negatywny wpływ na nagazowanie? bo właśnie planowałem do marcowego troszke "dosypać".

Wyszukiwarka nie działa?' date=' zerknij tu http://www.piwo.org/forum/t2681-Klarowanie-piwa-przy-uzyciu-zelatyny-spozywczej.html[/quote']

działa ale gryzie :(.

Sorka - jakoś mnie to tak zaciekawiło że faktycznie walnąłem posta bez sprawdzenia... Dzięki :(