Skocz do zawartości

Długi czas fermentacji


LukasB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robię swojego pierwszego brewkita - jasny WES. Zrobiłem wariant 12l - bez dodatku cukru.

Dziś ósmy dzień fermentacji, a piana nie spada.

 

Tak wygląda historia Ballingowa:

 

start: 23.11 - 12,5 Blg

25.11 - 8 Blg

28.11 - 5 Blg

29.11 - 4 Blg

30.11 - 3 Blg

1.12 - 3 Blg.

 

Fermentator w temperaturze pokojowej - 22 - 24°C .

Piana od samego początku na 2cm i nie zamierza spadać, co oznacza że dalej fermentuje, ale areometr dwa razy pokazał 3 Blg, więc powinien być koniec fermentacji.

 

Czy czekać kolejny dzień? Czy butelkować?

Wg instrukcji fermentacja powinna zakończyć się po 6 dniach. Zapach piwny, trochę czuć woń jabłka.

Edytowane przez LukasB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj jeszcze dzień lub dwa - nie zaszkodzi, ale najprawdopodobniej już niżej nie zejdzie. Jabłko prawdopodobnie od zbyt wysokiej temp. fermentacji. Nie zaglądaj tam tak często. Piana tak jak i bulkanie nie jest wyznacznikiem fermentacji. 8 dni to nie jest długa fermentacja.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę (jutro nie będzie mnie przy moim piwku) zmierzę Ballingi - jak będzie 3°Blg - butelkuję.

Martwiła mnie tylko piana - czemu nie spada, ale skoro jej obecność nie jest wykluczeniem końca fermentacji - zdaję się na areometr.

 

Po zabutelkowaniu nastawiam kolejny brewkit (znalazłem sporo Coopersów w BricoMarche:)), a w międzyczasie gromadzę sprzęt do zacierania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie od zamieszania - piana znikła:) Aż kusi mnie do butelkowania. Niestety dziś już nie dam rady, jutro opuszczam swoje piwko, dopiero sobota rano. Mam nadzieje że nic się nie stanie... Fermentacja została przedłużona do prawie 10 dni (w sobotę o 23:30 minie 10 doba)

 

Dzięki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj tylko że niedofermentowanie o 0,1 °Blg powoduje dodatkowe cukier na nagazowanie w ilości 1g/l. Przy niedofermentowaniu 0,5 °Blg to piwo samo się nagazuje do rozsądnego poziomu bez cukru. Jeśli piwo będzie nie dokońca odfermentowane to możemy mieć przykrą niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę (jutro nie będzie mnie przy moim piwku) zmierzę Ballingi - jak będzie 3°Blg - butelkuję.

Martwiła mnie tylko piana - czemu nie spada, ale skoro jej obecność nie jest wykluczeniem końca fermentacji - zdaję się na areometr.

 

Po zabutelkowaniu nastawiam kolejny brewkit (znalazłem sporo Coopersów w BricoMarche:)), a w międzyczasie gromadzę sprzęt do zacierania:)

I bardzo dobrze, odpocznie od Twojego zaglądania :beer: .Areometr to najlepszy przyjaciel piwowara

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie od zamieszania - piana znikła:) Aż kusi mnie do butelkowania. Niestety dziś już nie dam rady, jutro opuszczam swoje piwko, dopiero sobota rano. Mam nadzieje że nic się nie stanie... Fermentacja została przedłużona do prawie 10 dni (w sobotę o 23:30 minie 10 doba)

 

Dzięki wielkie za pomoc

Poczekaj , aż będziesz mieć ten sam odczyt BLG 2 lub 3 dni pod rząd. 10 dni to wcale nie tak długo. Pierwszą warkę też zabutelkowałem za wcześnie, potem przy każdym otwarciu butelki miałem gejzer jak Kubica na podium szampanem. Jest to dość nieoczekiwane np. kiedy organizujesz romantyczny wieczór. Jeśli dzisiaj będzie mniej niż 3°Blg poczekaj jeszcze.

I nie mieszaj już na litość boską :P piana opadnie i tak, a po co ryzykować infekcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem. Wczoraj dziewczyna mierzyła i były 2°Blg, przed chwilką zrobiłem pomiar i jest tyle samo, a minęły 24h. Piwko z menzurki smakuje super:) Idę gotować butelki. Po zabutelkowaniu stawiam kolejną warkę , coby fermentator pusty nie stał - kupiłem Coopers Draught.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabutelkowane. Wiem że w piekarniku szybciej, ale miałem dość zapuszczone butelki, dlatego też najpierw je czyściłem szczotką, potem gotowanie, a na końcu piekarnik.

Dziś postawiłem Draughta. Dodałem 1 kg cukru. Początkowe stężenie cukru - aż 19°Blg - czy to normalne?? O ile to piwo ma mieć 5,4 % to koniec fermentacji zakończył by sie na ok 9°Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Blg początkowego ma Coopers Draught z 1 kg cukru przy objętości 23l? Temperatura pomiaru Blg była napewno wyższa niż 20°C , więc mogły wyjść nieprawidłowości.

 

Brzeczka już bulga ok 5 razy na minutę

Edytowane przez LukasB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Blg początkowego ma Coopers Draught z 1 kg cukru przy objętości 23l? Temperatura pomiaru Blg była napewno wyższa niż 20°C , więc mogły wyjść nieprawidłowości.

 

Brzeczka już bulga ok 5 razy na minutę

Myślę, że mniej niż 10°Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.