Skocz do zawartości

Problemy z wodą


LJajecznica

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jak już jesteśmy przy temacie wody.

Ze wzgledu na jesienną suszę, chciałbym trochę zaoszczędzić na wodzie z studni.

Czy do chłodzenia ("wrzucić" gar z brzeczką do pojemika z wodą), można używać wody niezdatnej do picia?

Edytowane przez pershi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy przy temacie wody.

Ze wzgledu na jesienną suszę, chciałbym trochę zaoszczędzić na wodzie z studni.

Czy do chłodzenia ("wrzucić" gar z brzeczką do pojemika z wodą), można używać wody niezdatnej do picia?

Ja bym poszedł w stronę chłodnicy miedzianej lub wymiennika ciepła, powrót wody skierował z powrotem do studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos wody - jak to się dzieje, że do brewkitów należy dolać przed fermentacją zwykłą wodę i nie słychać o żadnych kwasach a przy zacieraniu stosu się tyle środków ostrożności a i to nie pomaga; czasami nawet fontanny szkodzą... :P

co pijemy w wodzie z kranu?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie ponarzekać na pogodę. Pięknie, ale wody brakuje. Nie mogę warzyć! :ble:

Ja również ograniczyłem teraz warzenie, ze względu na problem z wodą. A ta górska, która jest dobra to jest jej mało. Śmieją się w pracy, żebym się nie przejmował, jak braknie wody to mam dużo piwa ;) Ale właśnie coś leci z nieba, więc może nie będzie źle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co pijemy w wodzie z kranu?:rolleyes:

Jakość wody kranowej (wodociągowej) jest bardzo dobra w większości miejsc, na pewno woda jest czysta biologicznie i chemicznie i na pewno nie szkodzi.

 

Tak prawdę mówiąc woda butelkowana jest wymysłem marketingowców w ostatnich 20 latach i konsumpcja takiej wody w zastraszającej większości (poza wyjątkami gdzie woda kranowa jest naprawdę zła) jest nie uzasadniona i przyczynia bardzo do zwiększonej emisji CO2 i zanieczyszczenia środowiska.

 

Filmik mojego Uniwersytetu zmienił moje nastawienie do wody kranowej i teraz nie kupuje wody butelkowej w ogóle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc woda butelkowana jest wymysłem marketingowców w ostatnich 20 latach i konsumpcja takiej wody w zastraszającej większości (poza wyjątkami gdzie woda kranowa jest naprawdę zła) jest nie uzasadniona i przyczynia bardzo do zwiększonej emisji CO2 i zanieczyszczenia środowiska.
dobre' date=' bardzo dobre

niestety nie przekona mnie to - w porównaniu ze szkocką wodą nasza smakowo nie nadaje sie do picia prosto z kranu[/quote']

Wasza. Nasza się nadaje.

Ale nasza w Gostyniu z twardością na poziomie ok 600mgCaCO3/l do piwa już się kiepsko nadaje

Edytowane przez polter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre, bardzo dobre

niestety nie przekona mnie to - w porównaniu ze szkocką wodą nasza smakowo nie nadaje sie do picia prosto z kranu

Właśnie, wasza, moją zapijam się z kranu prawie codziennie, podczas upałów to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym taki pewny tej naszej wody kranowej. Z doświadczenia wiem, że latem na terenach podmiejskich i wiejskich zdarza się, iż kranówa nie spełnia podstawowych wymagań mikrobiologicznych. Zwykle powodem jest nawożenie pól wiadomo czym oraz opadu deszczu - jak w tym roku na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym taki pewny tej naszej wody kranowej. Z doświadczenia wiem, że latem na terenach podmiejskich i wiejskich zdarza się, iż kranówa nie spełnia podstawowych wymagań mikrobiologicznych. Zwykle powodem jest nawożenie pól wiadomo czym oraz opadu deszczu - jak w tym roku na przykład.

U mnie są studnie głębinowe. Woda z powierzchni przesiąka do nich kilkaset lat jeżeli nie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym taki pewny tej naszej wody kranowej. Z doświadczenia wiem' date=' że latem na terenach podmiejskich i wiejskich zdarza się, iż kranówa nie spełnia podstawowych wymagań mikrobiologicznych. Zwykle powodem jest nawożenie pól wiadomo czym oraz opadu deszczu - jak w tym roku na przykład.[/quote']

U mnie są studnie głębinowe. Woda z powierzchni przesiąka do nich kilkaset lat jeżeli nie dłużej.

Takoż i u mnie. PWiK w Wołominie nie podaje z jakiej głębokości wyciąga wodę, ale wszystkie ujęcia i SUW mają studnie głębinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie ponarzekać na pogodę. Pięknie' date=' ale wody brakuje. Nie mogę warzyć! :([/quote']

Z nudów odklejam etykietki. :lol::beer:

Nie wierzę ! Ej to już nie będziemy to samo piwo by LJajecznica

Tragedia - i skąd ja teraz będę wiedział, że piję piwo Łukasza. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.