Skocz do zawartości

Skrócona burzliwa


seler

Rekomendowane odpowiedzi

Fermentuję dopplebocka według przepisu kol Weny z tym ze na drożdżach saflager w-34.

Według przepisu powinno fermentować 28dni na burzliwej w 9st i 14 na cichej w 5st.

 

Jakoś mi przyszło do głowy że s-34 szybko feremntują bo już nie było znaku fermentacji tzn piany a drożdży była cała masa w całej objętości tanku.

Wytargałem fermentator z lodówki i okazało się że odfermentowało dopiero do 12BLG (z 20).

Ponieważ obawiałem się zakażenia przelałem piwo do drugiego fermentatora starając się zaciągnąć możliwie dużo drożdży i wstawiłem ponownie do lodówy na 9st.

Czy jest nadzieja że po takim zabiegu dofermentuje do końca czy dokupić saszetkę drożdży i zadać?

 

Próbka z pomiaru pyyyszna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie ma sensu dodawać nowych drożdży, bo i tak nie podejmą pracy. Po ilu dniach zmierzyłes Blg? Lagery powinny fermentować w tempie ok. 1Blg na dzień.

 

Najepiej pokołysz fermentorem i podnieś temperaturę o 1-2 stopnie.

 

Dokładnie, napowietrz brzeczke a znowu się zacznie. Mój Kozioł po tygodniu w temp 11 C przestał bulgotać. Po dodatkowym napowietrzeniu drożdże podjęły pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, napowietrz brzeczke a znowu się zacznie. Mój Kozioł po tygodniu w temp 11 C przestał bulgotać. Po dodatkowym napowietrzeniu drożdże podjęły pracę.

Niespecjalnie polecane jest napowietrzanie zielonego piwa, nawet jeżeli nie jest w pełni odfermentowane. Co innego zamieszanie fermentorem (bez ingerencji w zawartość :P) w celu 'ruszenia' drożdży z dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.