Skocz do zawartości

Okazja żeby listę życzeń do nowych właścicieli HB stworzyć.


Rekomendowane odpowiedzi

A moze zamiast stalej ofery WhiteLabs sklep moglby zorganizowac akcje dwa razy do roku (na poczatku i w polowie sezonu piwowarskiego) z zapisami na dany szczep WLP.

Ryzyko posiadania WLP w stalej ofercie jest bardzo wysokie (ze wzgledu na krotni czas waznosci drozdzy), ale takie akcje gdyby byly regularnie orgniazowane dalyby bezpieczenstwo sklepowi z jednej strony, a z drugiej dostep do nietypowych szczepow dla konsumentow.

Albo po prostu wydłużony czas realizacji (np 7 dni lub więcej) z zastrzeżeniem że zostaną wysłane dopiero po najbliższej dostawie do sklepu. Zamawia się coś czego w sklepie fizycznie na stanie nie ma a zostaje sprowadzone dopiero po zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu wydłużony czas realizacji (np 7 dni lub więcej) z zastrzeżeniem że zostaną wysłane dopiero po najbliższej dostawie do sklepu. Zamawia się coś czego w sklepie fizycznie na stanie nie ma a zostaje sprowadzone dopiero po zamówieniu.

Jeden to zrozumie, a inny będzie się burzył, że taki długi czas dostawy.

 

A moze zamiast stalej ofery WhiteLabs sklep moglby zorganizowac akcje dwa razy do roku (na poczatku i w polowie sezonu piwowarskiego) z zapisami na dany szczep WLP.

Ryzyko posiadania WLP w stalej ofercie jest bardzo wysokie (ze wzgledu na krotni czas waznosci drozdzy), ale takie akcje gdyby byly regularnie orgniazowane dalyby bezpieczenstwo sklepowi z jednej strony, a z drugiej dostep do nietypowych szczepow dla konsumentow.

Jednak bardziej pasuje mi opcja @Makaron'a. Ja i tak planuję z wyprzedzeniem jakie drożdże mi będą niezbędne i chowam do zamrażarki, a jak czegoś braknie to wymieniam się gęstwą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast stalej ofery WhiteLabs sklep moglby zorganizowac akcje dwa razy do roku (na poczatku i w polowie sezonu piwowarskiego) z zapisami na dany szczep WLP.

Ryzyko posiadania WLP w stalej ofercie jest bardzo wysokie (ze wzgledu na krotni czas waznosci drozdzy), ale takie akcje gdyby byly regularnie orgniazowane dalyby bezpieczenstwo sklepowi z jednej strony, a z drugiej dostep do nietypowych szczepow dla konsumentow.

Good idea :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy taki sklep stacjonarny jakie mają w Ameryce:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=XpyNzwsTa4o

I to najlepiej blisko domu :lol:

Edytowane przez korko_czong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imię zasad? Jeżeli mogę kupić coś dużo taniej organizując "akcję" nie widzę powodu abym przepłacał. Prawo rynku.

Akcje, akcjami, ale wspieranie sklepów piwowarskich opłaci się nam w dłuższym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał żeby było WSZYSTKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :lol:;) tylko kredy albo gipsu nie musi być, bo kredę żona mi załatwi, a te trochę gipsu dostanę od znajomego malarza :lol:

P.S. Dori powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby lokalizacja została w Krakowie.:) :)

Dobry pomysł :lol: , a tak poważnie:

- duży wybór słodów podstawowych i karmelowych (podstawowe w ilościach również 25kg Weyermann, Litovel, Strzegom)

- duży wybór chmieli

- drożdże wyeast+suche

- w miarę atrakcyjne koszty wysyłki (i tak żeby można było w jednym zamówieniu złożyć nawet ponad 50kg i pojawiała się wysyłka kurierem, a nie tak jak w niektórych sklepach odbiór osobisty i trzeba było dzielić zamówienie na 2, żeby dało się kliknąć kurier :lol: )

 

Życzę powodzenia, fajnie że HB nie umarło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za listę życzeń ;)

Gips, kredę, chmiel w kilogramowych paczkach, słód w workach 25kg, odbiór w Pogwizdowie, tanie zestawy dla początkujących, droższe zestawy ale za to na bazie medalowych receptur, wybór słodów karmelowych i wędzonych, drożdże płynne Wyeasta i WLP, a może nawet szkło - da się zrobić :lol:

Żeby było WSZYSTKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO i za darmo, najlepiej w sklepie stacjonarnym w Gdańsku to raczej nie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako piwowar z małym doświadczeniem powiem, że podoba mi się pomysł zestawów na bazie medalowych receptur i sporego wyboru drożdży :lol:

Moim zdaniem fajnie by było, żeby słody inne niż podstawowe można było kupować też w mniejszych ilościach (np. po 100 albo 50g). Nie wszyscy mają w domach miejsce na magazyn zboża :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że podoba mi się pomysł zestawów na bazie medalowych receptur

Też dobry pomysł - Dwa Anteksy Porter Bałtycki proszę :beer: , jednego szopa007 Russian Imperial Stout :) Byłoby super :)

Edytowane przez jacekan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.