Skocz do zawartości

Okazja żeby listę życzeń do nowych właścicieli HB stworzyć.


Rekomendowane odpowiedzi

Zdaję sobie sprawę, że Dori ma co robić przy przejmowaniu sklepu, ale może właśnie teraz jest czas na parę zmian? Myślę o rozszerzeniu asortymentu. Nie o jakieś cuda, ale coś by się znalazlo. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to szkła. Kufle, pokale, szklanki, kielichy itp. Każdy z nas te rzeczy kupuje, Dori zarób na nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostych Zestawow Ekonomicznych' date=' dla poczatkujacych.[/quote']

Rozwiń proszę - zestawy surowców czy sprzętu?

Myslalem o surowcach, ale w sumie zestaw sprzetu tez by sie przydal. Na przyklad klasyczny browar brytyjski - Lodowka turystyczna z zaworkami i filtratorem miedzianym + garnek emaliowany + termometr + osprzet podstawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym z obecnych sklepów internetowych nie ma wszystkich podstawowych środków do modyfikacji wody: kreda, gips, sól gorzka (epsom salt), CaCl2, kwas mlekowy, itd. Wszystkie one są łatwo dostępne i tanie, ale w dużych ilościach. Nic tylko konfekcjonować w małe opakowania i zarabiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym z obecnych sklepów internetowych nie ma wszystkich podstawowych środków do modyfikacji wody (...) kwas mlekowy, itd. Wszystkie one są łatwo dostępne i tanie, ale w dużych ilościach. Nic tylko konfekcjonować w małe opakowania i zarabiać ;)

A mi w piwodzieju dodali, choć nie zamawiałem, butelkę kwasu mlekowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym z obecnych sklepów internetowych nie ma wszystkich podstawowych środków do modyfikacji wody: kreda, gips, sól gorzka (epsom salt), CaCl2, kwas mlekowy, itd. Wszystkie one są łatwo dostępne i tanie, ale w dużych ilościach. Nic tylko konfekcjonować w małe opakowania i zarabiać :)

i CLO2,może paczkowane w 0,5 l,choć ja wole litrowe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym z obecnych sklepów internetowych nie ma wszystkich podstawowych środków do modyfikacji wody (...) kwas mlekowy' date=' itd. Wszystkie one są łatwo dostępne i tanie, ale w dużych ilościach. Nic tylko konfekcjonować w małe opakowania i zarabiać ;)[/quote']

A mi w piwodzieju dodali, choć nie zamawiałem, butelkę kwasu mlekowego

No ale np. gipsu ani kredy nie mają :) I tak człowiek kupuje: tu kwas mlekowy, tu kredę a tu jeszcze uszczelkę albo kranik. I za każdym razem 15 zł za przesyłkę. Mi chodzi o to żeby było wszystko w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc z koncertem życzeń:

 

- drożdże płynne,

- angielskie słody i dodatki niesłodowane,

- opakowania ekonomiczne,

 

tak, jak napisali Przedmówcy - żeby wszystko było w jednym miejscu. Piwowar - w tym wypadku Piwowarka - rozumieją to najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby tanio było (a najlepiej za darmo ;))

A tak na serio to na pewno łuska do ułatwienia filtracji i jak największy wybór drożdży (także innych niż wyeast).

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast stalej ofery WhiteLabs sklep moglby zorganizowac akcje dwa razy do roku (na poczatku i w polowie sezonu piwowarskiego) z zapisami na dany szczep WLP.

Ryzyko posiadania WLP w stalej ofercie jest bardzo wysokie (ze wzgledu na krotni czas waznosci drozdzy), ale takie akcje gdyby byly regularnie orgniazowane dalyby bezpieczenstwo sklepowi z jednej strony, a z drugiej dostep do nietypowych szczepow dla konsumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.