Skocz do zawartości

Objętość płynu, a objętość butelki vs wpływ na zawartość CO2 ?


suenio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.

 

Jest jakieś optimum?

 

Ile lać piwa do butelek i jaki wpływ na pracę drożdży ma pozostały w butelce tlen?

 

Szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem, może źle szukałem?

Z moich obserwacji piw przemysłowych wynikło, że nic nie wiem - zalanie tego samego piwka waha się w butelkach +- 1 cm.

 

Ile lać?

 

Pozdrawiam kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentator z kranikiem + wężyk.

 

Burzliwa, cicha + przefiltrowanie przez bardzo drobne sitko z gazą i zadaną glukozą do kolejnego fermentatora i wtedy rozlew. Leję albo z kranika, albo z kranika z krótkim wężykiem.

 

Staram się nie napowietrzać, przy kolejnych przelewaniach jeżeli ma to wpływ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nalewaj z wężykiem. Mniej będzie ci się piwo pienić i mniej je napowietrzysz. Uszykuj sobie taki aby sięgał do dna w butelce. Nalewasz wtedy piwa do pełna a po wyjęciu wężyka pozostanie tyle miejsca w szyjce, ile jest potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalna ilość powietrza w butelce to 0.

Tyle, ze ciężko tak nalać, a jak nalewasz zimne piwo, to potem się rozszerzy i rozsadzi butelkę.

Czyli wiki podaje błędnie żeby zostawiać aż 4 cm?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cytat z książki "Piwo warzone w domu " autor Wolfgang Vogel

 

"Butelek nie należy napełniać aż do samego wylewu , nad piwem powinno pozostać ok. 3 cm wolnej przestrzeni , co pomoże wyrównać zmiany ciśnienia i nie dopuści do rozerwania butelek "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada praktyczna: Ja osobiście nie znoszę piwa niedogazowanego, przez co niestety dość często zdaża mi się przegiąć w drugą stronę i nagazować za mocno. Jak mam nalane pod kapsel, to odgazowywanie jest mordęgą, trzeba je powtarzać 3-4 razy, bo objętość CO2 w szyjce butelki jest minimalna. Za to jak zostawiam 4cm luzu w szyjce butelki to wystarczy raz popuścić gazu i nawet przypadki beznadziejne (strefa zagrożenia wybuchem) po jednokrotnym odgazowaniu stają się "normalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.