Skocz do zawartości

Pytanie do miośników belgijskich oraz pszenicznych klimatów


Kasanga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do uwarzenia pierwszy raz piw w stylu belgijskim jakie płynne drożdże polecacie , raczej myślę o czymś mocniejszym.

To sam się tyczy pszenicy na suchych już wiem teraz chcę na płynnych szybko coś zrobić pić się chce , pierwsza pszenica znajomym smakowała. Chcę ich zaskoczyć następną.

 

pozdrawiam

Kas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do uwarzenia pierwszy raz piw w stylu belgijskim jakie płynne drożdże polecacie , raczej myślę o czymś mocniejszym.

To sam się tyczy pszenicy na suchych już wiem teraz chcę na płynnych szybko coś zrobić pić się chce , pierwsza pszenica znajomym smakowała. Chcę ich zaskoczyć następną.

 

pozdrawiam

Kas

do pszenicy polecam standard, wyeast 3068 - duuuzo bananow, duzo gozdzikow, bardzo przyjemny profil. Moje pierwsze piwo na tych drozdzach jest moim skromnym zdaniem duzo ciekawsze niz na przyklad na 3056.

 

do mocnych belgow oczywiscie THG 3787, warto tez wspomniec o Zymoferm Z039 Belgische Klosterbiere, zgoda uzywal ich do dubbla, piwo zajelo III miejsce na II Śląskim Konkursie Piw Domowych w Katowicach, bylo wysmienite co moge potwierdzic, bo mialem okazje jedna flaszke wypic. Pamietaj tylko ze zymofermy maja slaby start, moze minac kilka dni zanim wystartuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.