Skocz do zawartości

Piwo domowe zrobione z conajmniej 3 słodów


BrewDogFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym rozpoczac warzenie piwa w domu , pracowalem w browarze BrewDog w północnej Szkocji i bardzo polubiłem piwa robione z niejhednego słodu , które są potęrznie nachmielone. Chciałbym zeby ktos zaproponował mi jakis przepis na piwo z conajmniej 3 słodami i róznymi chmielami. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he normalnie to poleciłbym Ci "Warkę" ale jest tylko dwusłodowa :lol: :lol:

A tak na poważnie to większość receptur opiera się na przynajmniej tych trzech słodach :)

i powiem więcej nie to jest najistotniejsze w tym wszystkim.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i z jednego słodu i jednego chmielu da się zrobić bardzo zacne piwo, tak samo jak używając kilku słodów i tak łatwo zepsuć piwo.

Kurde, aleś trafił, wczoraj właśnie robiłem takie, 100% pilzneńskiego i 44g Sybilli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P a myślałem że znajdę coś dla siebie :P Piłem piwo "trzy zboża" doprawiane jałowcem i chciałbym zrobic coś podobnego w domu. Niestety niemam pojęcia jakie powinny być proporcje jęczmienia, żyta i przenicy. Jeśli macie jakieś pomysły to będę wdzięczny za podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym rozpoczac warzenie piwa w domu , pracowalem w browarze BrewDog w północnej Szkocji i bardzo polubiłem piwa robione z niejhednego słodu , które są potęrznie nachmielone. Chciałbym zeby ktos zaproponował mi jakis przepis na piwo z conajmniej 3 słodami i róznymi chmielami. Z góry dzięki.

Po próbce piwa trójsłodowego które zmajstrowałem http://www.piwo.org/forum/p122386-31-10-2011-20-42-12.html#p122386

(niby 4 ale w sumie to monachijski jasny, monachijski ciemny i monachijski karmelowy) to powiem że... co tam słody, nie wiem wcale czy te drożdże pasowały do tego piwa. Kwaśny finisz Alta to chyba nie jest to :smilies:

Możesz użyć 33 słodów, a efekt będzie do [część ciała] jeśli chmielenie będzie źle zbalansowane, drożdże niewłaściwe i prowadzone w złej temperaturze...

Zasyp to tylko 1/3 smaku piwa

PS a właściwie zasyp i sposób zacierania razem wzięte

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smilies: a myślałem że znajdę coś dla siebie ;) Piłem piwo "trzy zboża" doprawiane jałowcem i chciałbym zrobic coś podobnego w domu. Niestety niemam pojęcia jakie powinny być proporcje jęczmienia, żyta i przenicy. Jeśli macie jakieś pomysły to będę wdzięczny za podpowiedzi.

0.50kg żyta

0.50kg pszenicy

3.50kg jęczmień

 

Ale i tak się fitracja zatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty wiesz o zapychaniu filtratora, zrobiłem kiedyś tak

http://www.piwo.org/forum/p52424-26-05-2010-12-01-01.html#p52424 ("z sążyce" http://www.zielnik-syrenniusa.art.pl/)

bez odrobiny słodu z łuską i dało radę... Najgorzej to wiedzieć że się nie da, jak się nie wie, to się rzeczy niewykonalne udają :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zatka z powodu lepkości, to wiadomo co zrobić i z tym nie ma problemu, wystarczy podgrzać zacier.

 

Ale jak się ma zatkać, to może lepiej wziąć sobie po kilogramie żyta i pszenicy. Bo Żyto Dobre Jest.

 

I 3kg jęczmiennego, najlepiej wiedeńskiego. Będzie chlebowe i opiekane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandynawom widocznie nie przeszkadza.

 

Piłem gruita jałowcowego kolegi Mimazego i tam wsypany do gotowania na 5' jałowiec był praktycznie niewyczuwalny, więc albo wsypiesz bardzo dużo więcej niż te 50g, albo spróbujesz z gałązkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie rozpracowywania jałowca - ile, kiedy ...

Przelewając to piwo na cichą odlałem ~3,5l do innego pojemnika i dodałem wywar z owoców jałowca (1/2 dorodnej kulki na 0,5l piwa i ~200ml wody). Owoce rozgniotłem. Kosztowałem przy butelkowaniu i efekt mnie zadowalał. Nie mam dostępu do tego piwa obecnie, ale podejrzewam, że smak się jeszcze ułożył.

 

edit: Dodam, że wlałem cały wywar wraz z rozgniecionymi owocami - opadły na dno.

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.