Jump to content

Podziękowanie!

Dagome
 Share

Recommended Posts

W lutym tego roku przypadkiem trafiłem na stronę Browamatora, a wkrótce potem na Browar.biz i w końcu na piwo.org. Jako człowiek z natury ciekawski zaczytałem się straszliwie, szczególnie w forumowych dyskusjach dotyczących piwowarstwa domowego. W marcu miałem podstawowy sprzęt. W kwietniu uwarzyłem pierwsze piwo, gotowiec John Bulla. Potem było jeszcze więcej czytania, dalszy zakup sprzętu i surowca, a na wakacjach zatarłem trzy pszeniczniaki i jednego klasztorniaka. W międzyczasie wyrósł mi mały chmielnik (5 x lubelski i 6 x marynka) oraz niewielka biblioteczka o tematyce piwnej. Potem zaś była przerwa spowodowana remontami i brakiem czasu. Ale parę dni znowu zatarłem kolejną warkę.

Wprawdzie najwięcej czasu spędziłem czytając dyskusje na browar.biz, jednak ostatnio coraz częściej bywam na piwo.org. I również forumowiczom z tego serwisu chciałbym podziękować za wszystkie informacje, dzięki którym powstało moje jak na razie sześć warek.

Wasze zdrowie :D

Wprawdzie najwięcej czasu spędziłem czytając dyskusje na browar.biz, jednak ostatnio coraz częściej bywam na piwo.org. I również forumowiczom z tego serwisu chciałbym podziękować za wszystkie informacje, dzięki którym powstało moje jak na razie sześć warek.

Wasze zdrowie :D

Witam, pozdrawiam i zapraszam częściej. :)

Nadprodukcja to chyba nie problem. Wole nią, niż ciągłe zamawianie. A chmielu wyszło faktycznie sporo. A było to tak, że naczytałem się u różnych forumowiczów, że sporo posadzonych sztobrów im nie wyrosło. Więc postanowiłem zamówić 10 sztuk, tak żeby po spodziewanym wypadnięciu części z nich zostało mi jednak kilka. BA dorzucił do tego 2 gratis, więc razem wyszło 12, po 6 marynki i lubelskiego. A potem okazało się, że przyjęło mi się aż 11. Zważywszy, że większość sztobrów była połamana, a część w dodatku spleśniała, wynik jest chyba niezły. Za to zaczęły wypuszczać pędy ze sporym poślizgiem. A plon? Około 80g suchych szyszek. Nadprodukcja mile widziana :D