Skocz do zawartości

Czy zna ktoś jakiś sprawdzony przepis na zacierane piwo imbirowe?


Rageofhonor

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie przepisy na piwo imbirowe które znalazłem, to nie są na piwo. Tylko na coś piwo-podobnego.

 

Chodzi mi o to, że potrzebuję przepisu na piwo: najlepiej ze słodu pilzneńskiego, które będzie miało nie za mocną ostrość i smak imbiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dobrze poszukać na forum, parę osób robiło piwo imbirowe, była nawet jakaś dyskusja na ten temat. Ogólnie to zacierasz zwykłe jasne piwo, dodajesz starty imbir do gotowania i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Pod koniec warzenia wrzucasz starty imbir i masz piwo imbirowe. Od Ciebie zależy czy urozmaicisz sobie jakieś fajne piwko smakiem imbiru (polecam) czy jakieś neutralne smakowo piwo zmienisz na piwo imbirowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Jakoś przeoczyłem ten wątek. Jedyne co znalazłem to przepis ze słodem pszenicznym. Dlatego zapytałem się na forum.

 

Jednak to jest dolniak. Czy można zastosować też drożdże górnej fermentacji np. Safale S-04? Nie ma u mnie jeszcze wystarczającej temperatury by fermentować na balkonie, a w lodówce mam Dortmundera którego będę niedługo przelewał na cichą. Czyli kolejny dolniak w tym momencie odpada.

 

Mam trochę stary chmiel Marynka w granulacie. Czy muszę go z tego powodu dodać więcej niż w przepisie? A ogólnie. Czy muszę robić jakąś korektę ilościową chmieląc granulatem na podstawie przepisu z szyszkami?

 

W innym przepisie ktoś twierdził że 70 g imbiru to za dużo a tutaj jest nawet 120 g. Jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zrobić górniaka. Ja o ile pamiętam robiłem test i na 5l starłem pół małego korzenia i było mocno czuć imbirem. Na warkę korzeń może 2 wystarczy. Co do chmielu to nie przejmuj się, albo daj z 10% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę stary chmiel Marynka w granulacie. Czy muszę go z tego powodu dodać więcej niż w przepisie? A ogólnie. Czy muszę robić jakąś korektę ilościową chmieląc granulatem na podstawie przepisu z szyszkami?

Beersmith twierdzi, że będzie ok. 15% straty a-k na rok,

 

ale z tego co rozmawiałem z praktykami, utrata a-k przy próżniowo zapakowanym i zamrożonym granulacie jest zaniedbywalnie mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam tylko drożdże Brewferm TOP, 6g. Mam nadzieję że wystarczy na 20-23 litry. Tak jak w przypadku Coopersa. Piwo będę robił na bazie ekstraktów słodowych bo nie udało mi się zorganizować słodu pilzneńskiego. Pójdą 2 puchy: ekstrakt słodowy WES 1,7 kg: jasny i ciemny. W sumie 3,4 kg. Zastanawiam się czy robić 20 czy 23 litry. Ilość imbiru też jest nie do końca pewna 100-120 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.