Jump to content

przesadzanie chmielu


scooby_brew
 Share

Recommended Posts

wkrotce bede przeprowadzal sie do nowego domu i chce przesadzic moj chmiel. nie jestem pewien jak sie do tego zabrac. Obecne temperatura sie tu wacha 10-20'C. Liscie chmielu juz pozolkly. Bede sie przeprowadzal za ok. miesiac, wiec temp wtedy bedzie nizsza ok 0-10'C.

Jak jest to najlepiej zrobic i czy jet to wogole mozliwe?

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem fachowcem, ale jeśli na wiosnę można dociąć sztobry to nie wydaje mi się że chmielu jako byliny nie można w całości przesadzić jesienią. Zwłaszcza że wegetacja zamiera i można z możliwie dużym systemem korzennym przesadzić na nowe miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Tradycyjny termin przesadzania to wiosna. Jeżeli musisz to zrobić jeszcze w tym roku, to odkop bryłe korzeni razem z ziemią, umieść w worku foliowym i jak najszybciej dostarcz na stałe miejsce. Po posadzeniu obficie podlej wodą, a jeszcze przed mrozami obsyp dodatkowo ziemią w celu ochrony przed mrozem, można zastosować zabezpieczenie przeciwmrozowe z uschnietej trawy ale mogą zagnieździć się myszy. Czynność tą zrób możliwie najszybciej, bo za miesiąc istnieje możliwość zmarnowania chmielu - zamarzanie ziemi w terminie krótszym niż 2 tygodnie od sadzenia może zagrozić korzeniom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.