Skocz do zawartości

Zmiany jakie nas czekają w 2012


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Powoli krystalizuje się migracja na nowe piwo.org.

Główną zmianą jaką odczujecie to forum i galeria. Nasze poczciwe punbb mimo że cały czas w miarę daje radę, to od dawna w tej gałęzi nie jest rozwijane. Poza tym 5 letnie oprogramowanie odstaje już od dzisiejszych standardów, a tym bardziej nie jest bezpieczne. (to główny powód zmian)

 

Dla osób chcących trochę technikaliów (można w razie czego ominąć)

Aktualnie korzystamy z pięciu różnych skryptów. Wordpress (str. gł), Coppermine Gallery (galeria), Punbb (forum), mediawiki (wiki), oraz od niedawna OpenX (treści reklamowe). Do tego samo w/w oprogramowanie jest połatane kodem osób trzecich. Sam wordpress ma dodatkowe 20 wtyczek :) . Na dodatek połowa ma kodowanie polskich znaków w ISO a reszta w UTFie. Aktualizacja tego wszystkiego bywa czasochłonna i nieraz utrudniona.

 

Na ten moment po 3 tygodniowych testach skłaniam się na komercyjne Invision Power Board w pakiecie z IP.Content. IP.Gallery, IP.Downloads

Długo zastanawiałem się nad Vbulletin, co byłoby ułatwieniem dla osób korzystających również z browar.biz, ale przyjaźniejsze wydało mi się jednak IPB.

 

Plusy

+ jedno oprogramowanie na cały serwis (ta sama baza użytkowników, łącznie z WIKI)

+ zewnętrzny techniczny support i duża społeczność polska i zagraniczna

+ duże możliwości samego forum oraz pozostałych skryptów

 

Minusy

- cena (o tym oczywiście na końcu ;) )

- utrata pewnych danych (o tym zaraz przed ceną)

- co najmniej kilka dni forum będzie wyłączone całkowicie.

 

Co będzie przenoszone

[*] Kategorie, fora, tematy i posty

[*] Dane użytkowników jak nick, avatar, pkt. reputacji, rangi

[*] Galeria, pliki, strona główna

 

Co jest na ten moment problematyczne (ale nie znaczy, że niemożliwe) w migracji ze względu na duże różnice w konstrukcji.

[*] Wiadomości i foldery PW

[*] Zdjęcia dołączone do postów metodą wewnętrznego formularza (to stopniowo powinno się udać)

[*] Linki w postach które kierowały do innych części forum np: http://piwo.org/forum/jak-zaczac.html

 

Co będzie trzeba sobie ręcznie wyklikać (jak wszystko się powiedzie)

[*] Dane profilowe (urodziny, zainteresowania)

[*] Miejsce na mapce

 

 

Cena ;)

Cena pakietu to 267.72 USD i choć może się uda, to nie wykluczone że będę Was prosił o drobne wsparcie.

 

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja myślę, że trzeba zrobić zzrzutę a nie liczyć na Twe fundusze.

Jestem zdecydowanie za. Tomek nie raz pokazał, że jest wporządku ale bez przesady koleżanki i koledzy. Ile tam pisales? Ilu nas jest? Przecież dla nas to żadna kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W złą stronę myślisz Mateuszu. Nie trzeba żadnych składek terminów itp, kto będzie chciał i będzie mógł to wspomoże. Pamiętam jak kiedyś kurnik.pl miał problemy bo zabijała go własna popularność, wtedy wystarczyło rzucic hasło i kasa się znalazła. Mimo iż to forum nie należy do jakiś wielkich to zapewne fundusze też uda się zgromadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składek rocznych etc. nie będzie, bo nie ma (na szczęście) takiej potrzeby.

Dziękuję za wpisy. Wiem, że mogę na Was liczyć i finansowo damy radę :)

 

Może ponarzekamy na dotychczasowe funkcjonalności i co chcielibyście a teraz brakuje ?

 

ps: amap - dziennik piwowara to większy projekt i bardziej niż producent., lub rozwiązanie poszukiwani byliby entuzjaści-programiści-piwowarzy (w tej kolejności :cool: ). To trzeba stworzyć od zera (jak hopville.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składek rocznych etc. nie będzie, bo nie ma (na szczęście) takiej potrzeby.

Dziękuję za wpisy. Wiem, że mogę na Was liczyć i finansowo damy radę :)

 

Może ponarzekamy na dotychczasowe funkcjonalności i co chcielibyście a teraz brakuje ?

 

ps: amap - dziennik piwowara to większy projekt i bardziej niż producent, lub rozwiązanie poszukiwani byliby entuzjaści-programiści-piwowarzy (w tej kolejności :) ). To trzeba stworzyć od zera (jak hopville.com)

Póki co jestem na drugim roku programowania, jeszcze tylko jakieś kolejne 3 i będę mógł pomóc :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składek rocznych etc. nie będzie, bo nie ma (na szczęście) takiej potrzeby.

Dziękuję za wpisy. Wiem, że mogę na Was liczyć i finansowo damy radę :)

 

Może ponarzekamy na dotychczasowe funkcjonalności i co chcielibyście a teraz brakuje ?

 

ps: amap - dziennik piwowara to większy projekt i bardziej niż producent., lub rozwiązanie poszukiwani byliby entuzjaści-programiści-piwowarzy (w tej kolejności :cool: ). To trzeba stworzyć od zera (jak hopville.com)

jak w php-ie to dawaj - nie jestem zawodowym programistą ale skromne doświadczenie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zrzutką i wezmę w niej udział, ale składka roczna to nie jest dobry pomysł (chyba żeby nie było innego wyjścia). My korzystamy z piwo.org i jesteśmy w stanie na to pójść, ale nikt nowy się tu nie zaloguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zrzutką i wezmę w niej udział, ale składka roczna to nie jest dobry pomysł (chyba żeby nie było innego wyjścia). My korzystamy z piwo.org i jesteśmy w stanie na to pójść, ale nikt nowy się tu nie zaloguje.

Tomkowi, raczej nie o to chodziło. Na pewno wejście, czy rejestracja na forum nie będzie płatna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps: amap - dziennik piwowara to większy projekt i bardziej niż producent., lub rozwiązanie poszukiwani byliby entuzjaści-programiści-piwowarzy (w tej kolejności :) ). To trzeba stworzyć od zera (jak hopville.com)

Ale po co robić od nowa, skoro jest hopville? Może wystarczyłoby pogadać z Toddem o możliwości zrobienia tłumaczenia na polski i podłączenia do piwo.org (synchronizacja kont przez serwis zewnętrzny?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena :)

Cena pakietu to 267.72 USD i choć może się uda, to nie wykluczone że będę Was prosił o drobne wsparcie.

Jak napisałem kiedyś że się dołożę do kosztów to zdania nie zmienię Tomek podaj namiary do przelewu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.