Skocz do zawartości

Wytwornica wody lodowej


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie - i oczywiście mógłby mnie objaśnić - jak się oblicza zapotrzebowanie na wodę lodową do chłodzenia unitanków (fermentacja i zimne leżakowanie), żeby dobrać minimalną wydajność chłodniczą wytwornicy?

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy urządzenie ma słuzyc także do dochłodzania brzeczki? Jeśli nie, to lepiej zastosować r-r glikolu.

Z obliczeniami może byc problem, nie wiadomo jakie będą straty zimna na rurach, w pomieszczeniu itp.. Jesli chodzi o samą fermentację, to na 100 litrów powinno wystarczyć 150W sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie będą straty, chodzi mi o wartości orientacyjne żeby wiedzieć ile wystarczy, czy celować w ~25kW, czy w ~50kW, a może będzie potrzeba ~100kW. Używane agregaty są w dość ograniczonym wyborze mocy, więc tak naprawdę nie zrobi mi różnicy, czy będzie 24kW czy 27kW. :)

 

Ale widzę, że ~25kW na moje planowane potrzeby wystarczy z dużym zapasem.

 

Czy chiller z glikolem nie wymaga jakiegoś specjalnego odbioru przy użyciu w spożywce? Glikol w sumie jest mocno trujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oraz obniżenie temperatury w leżakach :)

co z tego że będziesz miał niższą temperaturę czynnika, jak nie będzie w stanie odebrać wystarczającej ilości ciepła? Czynnik się będzie szybciej ogrzewać i wyjdzie na to samo. Zwłaszcza że przy niższej temperaturze czynnika masz większe straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci powiedział, że 10% roztwór glikolu nie jest wstanie odebrać ciepła fermentacji?

Stosowanie wody lodowej bez banku lodu trochę mija się z celem...

mam przez ścianę biuro gdzie dobierają instalacje wentylacyjne i chłodnicze. Jak wiesz lepiej rób po swojemu. Wiem jak było z chłodzeniem w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa to chyba nie jest dobry wzór do naśladowania. Chyba wiesz co mam na myśli.

Z resztą w de Brasil to nawet tani nie były zaizolowane...

dlatego mówię żeby go nie naśladować i nie dawać maszyny dobranej z kapelusza. Woda zawsze będzie miała lepsze parametry od glikolu. Po za tym glikol przy niższych temperaturach strasznie podwyższa swoją lepkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba raczej w tym, ze wytwornica wody lodowej do naszych celów kosztuje ogromne pieniądze, a urządzenie chłodzące na glikol można bardzo łatwo zbudować wykorzystując choćby starą zamrażarkę.

Wiadomo, że rozpuszczające się kryształki lodu odbiorą więcej ciepła i co z tego.

Odpowiednio dobrany agregat na glikol też sobie poradzi.

 

W kwestii toksyczności glikolu, to nie ma on żadnej styczności z piwem.

Proste urządzenie można zrobić tak:

1. wyciągasz z piwnicy/komórki starą zamrażarkę ew. kupujesz z ogłoszenia za ok 150 zł.

2. wstawiasz do zamrażarki zbiornik z glikolem

3. do zbiornika podłączasz izolowane rurki + pompa cyrkulacyjna.

4. oplatasz fermentor rurką miedzianą, jak chcesz lepszą przewodność ciepła ( w tym przypadku zimna :) ) to możesz zastosować specjalna pastę przewodzącą, która używają przy remontach schładzalników do mleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupić od razu schładzarkę do piwa? duża schładzarka kosztuje nieco ponad 1000 zeta chłodzi do 120 l/h przy delta T=14°C przyjmując 100 l/h, deltaT=10 i pojemność cieplną piwa 4 kJ/kg*K to mamy 1100 W mocy chłodniczej. A cena w porównaniu do innych urządzeń chłodniczych jest niska. No i pod wolne obwody możemy piwo podłączyć :) no i mamy bank 7 kg lodu.

 

Pamiętajcie że schładzarka ma wiele parametrów - czynnik chłodniczy, zawór rozprężny / średnica kapilary, i parę innych czynników. Na mój rozum takie przerobienie zamrażarki spowoduje jej szybki zgon.

 

Najważniejsza jest izolacja termiczna zbiorników i pomieszczeń. Bez tego człowiek się obsra, wyda mnóstwo kasy na prąd a i tak nie będzie dobrze (patrz przykład parę postów wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba raczej w tym, ze wytwornica wody lodowej do naszych celów kosztuje ogromne pieniądze, a urządzenie chłodzące na glikol można bardzo łatwo zbudować wykorzystując choćby starą zamrażarkę.

zależy co kto potrzebuje. Z chlodziarki nie zbuduje się urządzenia do chłodzenia 35hl piwa w 6 unitankach. A wytwornica wody lodowej to kilkanaście tysięcy pln, podobno z gwarancją rozruchową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba raczej w tym' date=' ze wytwornica wody lodowej do naszych celów kosztuje ogromne pieniądze, a urządzenie chłodzące na glikol można bardzo łatwo zbudować wykorzystując choćby starą zamrażarkę.[/quote']

zależy co kto potrzebuje. Z chlodziarki nie zbuduje się urządzenia do chłodzenia 35hl piwa w 6 unitankach. A wytwornica wody lodowej to kilkanaście tysięcy pln, podobno z gwarancją rozruchową.

Jesli ktoś inwestuje w 6 unitanków (nota bene bardzo małych) to musi też pomyśleć o poważnym chłodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, próbuję sobie przypomnieć co mają u Konicka.

u konicka były na wszystko osobne pomieszczenia. Pewnie były na zewnątrz 2 agregaty - jeden do chłodzenia brzeczki i fermentację, a drugi na leżakowanie. Jak ma się wszystko razem to straty ciepła są dużo większe.

 

35hl w 6 tankach to 600 litrów na tank. Taki zestaw chyba jest w Częstochowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba raczej w tym' date=' ze wytwornica wody lodowej do naszych celów kosztuje ogromne pieniądze, a urządzenie chłodzące na glikol można bardzo łatwo zbudować wykorzystując choćby starą zamrażarkę.[/quote']

zależy co kto potrzebuje. Z chlodziarki nie zbuduje się urządzenia do chłodzenia 35hl piwa w 6 unitankach. A wytwornica wody lodowej to kilkanaście tysięcy pln, podobno z gwarancją rozruchową.

Myślałem, że rozprawiamy o browarze domowym. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba raczej w tym' date=' ze wytwornica wody lodowej do naszych celów kosztuje ogromne pieniądze' date=' a urządzenie chłodzące na glikol można bardzo łatwo zbudować wykorzystując choćby starą zamrażarkę.[/quote'']

zależy co kto potrzebuje. Z chlodziarki nie zbuduje się urządzenia do chłodzenia 35hl piwa w 6 unitankach. A wytwornica wody lodowej to kilkanaście tysięcy pln, podobno z gwarancją rozruchową.

Myślałem, że rozprawiamy o browarze domowym. :rolleyes:

Jak nie jak tak, każdy ma inne potrzeby :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.