Skocz do zawartości

Geordie Lager: jaki ekstrakt??


korek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :]

 

Jako wielki fan wspaniałego napoju, jakim jest piwo zupełnie przypadkowo znalazłem informacje dotyczące domowej jego produkcji i od razu postanowiłem nawarzyć sobie piwa :). Nigdy wcześniej nie spodziewałem się, ze może to być tak proste i że wymaga to tak mało skomplikowanej technologii. Mam wrażenie, że znalazłęm sobie nowe hobby :). Powoli kompletuje sprzęt i nie mogę się doczekać mojej pierwszej fermentacji. Znalazlem w sklepie brewkit Geordie Lager. Chce zrobić fermentacje na ekstrakcie słodowym. Czy ktoś z bardziej doświadczonych piwowarów mógłby mi powiedzieć, jaki ekstrakt byłby odpowiedni do tego brewkita?? Z góry dzięki za odpowiedz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie raczej powinno być w piaskownicy niż tutaj. Nie ma większego znaczenia, którego producenta ekstraktu użyjesz, patrz tylko żeby był jasny. Może to być np. WES - polski producent, wysoka jakość. A tak w ogóle to przemyśl zacieranie - wówczas Twoje pytania będą we właściwym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, szukałem pytań o ekstrakt przez wyszukiwarke i na ten dział mnie skierowało, dlatego tak wyszło.. dzieki za odpowiedz.. w sumie to ekstrakt bede kupował za granicą, ale rozejżę sie za jasnym :cool:..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl i wypełnij profil , a pewnie znajdziesz kogoś w swojej okolicy , kto Ci pokaże co i jak na żywo. 100 postów napiszesz a i tak nie dowiesz się tyle co podczas jednego warzenia z kimś kto ma doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja jestem samouk improwizator :cool:.. człowiek sie uczy na błedach, co nie?? Ok, wypełnie.. jeszcze jedno pytanie: płynne ekstrakty, które znalazłem dostępne są w puszkach 1,5 kg. Czy można je jakoś dzielić i zostawiać na później?? czy to aż tyle tego potrzeba na warzenie z jednego brewkit'a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie polskie przysłowie, że człowiek się uczy na błędach.

 

Człowiek ma się uczyć na błędach innych.

 

Nieuki uczą się na swoich błedach w kółko Macieju, bo nie chcą się uczyć, czytać, poznawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja jestem samouk improwizator :cool:.. człowiek sie uczy na błedach, co nie?? Ok, wypełnie.. jeszcze jedno pytanie: płynne ekstrakty, które znalazłem dostępne są w puszkach 1,5 kg. Czy można je jakoś dzielić i zostawiać na później?? czy to aż tyle tego potrzeba na warzenie z jednego brewkit'a??

Spokojnie, mój otwarty w lodówce 1 rok( mam też weyremana 4kg otwartego 2-3 lata temu w piwnicy i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że te 1' date='5 kg to raczej minimum na jeden raz.[/quote']

to aż tyle się tego daje?? a na ile piwa wystarczy 500 g suchago ekstraktu, bo moge tez taki kupic??..

Tu masz tabelkę http://wes.pl/index.php?p=3&id=3&&idst=3&o=Jak%20warzy%E6?&poziom=pk&&m=3&&md=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że te 1' date='5 kg to raczej minimum na jeden raz.[/quote']

to aż tyle się tego daje?? a na ile piwa wystarczy 500 g suchago ekstraktu' date=' bo moge tez taki kupic??..[/quote']

Tu masz tabelkę http://wes.pl/index.php?p=3&id=3&&idst=3&o=Jak%20warzy%E6?&poziom=pk&&m=3&&md=3

No tak, tylko ta tabela dotyczy piwa zacieranego z tego co rozumiem, a ja bede warzył z bewkita.. jeszcze jedno pytanie: czy sie ktoś orientuje, czy cukromierz to to samo co hydrometer w angielskim?? Brzmi inaczej, ale moze chodzi o to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ta tabela dotyczy piwa zacieranego z tego co rozumiem, a ja bede warzył z bewkita.. jeszcze jedno pytanie: czy sie ktoś orientuje, czy cukromierz to to samo co hydrometer w angielskim?? Brzmi inaczej, ale moze chodzi o to samo...

Chyba nie rozumiesz ;)TABELKA NA DOLE STRONY

ps Widziałeś słody w puszkach?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na dole, na dole.. mowa tam o brzeczce.. myslałem, że słowo "brzeczka" dotyczy zatartej masy fermentacyjnej.. ale ok.. z resztą.. w sumie to kilkanascie dni temu dowiedzialem sie, ze samemu można warzyć piwo, także niewiele jeszcze widzialem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na dole, na dole.. mowa tam o brzeczce.. myslałem, że słowo "brzeczka" dotyczy zatartej masy fermentacyjnej.. ale ok.. z resztą.. w sumie to kilkanascie dni temu dowiedzialem sie, ze samemu można warzyć piwo, także niewiele jeszcze widzialem..

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to aż tyle się tego daje?? a na ile piwa wystarczy 500 g suchago ekstraktu, bo moge tez taki kupic??..

Zależy od producenta, ale w pewnym uproszczeniu można przyjąć, że 1,5 kg ekstraktu płynnego to powinno być około 1,25 kg suchego. Widzę, że wystraszyłeś się trochę kosztów. Pomyśl o zacieraniu zamiast brewkitów - jedną z wielu zalet tej metody są mniejsze koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko w swoim czasie ;).. najpierw chce spróbować nastawić cokolwiek, oswoić się trochę z fermentacją.. zobaczę jak mi to pójdzie.. ale myślę, że w przyszłości przestawię się na zacierkę :).. koszta jak koszta.. myślę, że i tak się zwróci :).. a ile radochy będzie po drodze :)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;)

Ok, to mam już sprzęt i zdaje się, że wszystko co potrzebne do nastawienia piwa.. Mam tylko jedno pytanie: razem z przesyłką dostałem ekstrakt Hopped Light firmy Muntons. Jednak torebka uległa uszkodzeniu w transporcie (mała dziurka). Chcę go zużyć od razu, żeby nie stracił właściwości. Jednak torebka zawiera tylko 500 g produktu. Powinienem go wymieszać z glukozą?? nie widzę w składzie, żeby zawierał glukozę.. W jakich proporcjach to ewentualnie wymieszać??..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.