Skocz do zawartości

Akcja Fermentator 33 l


19Mateusz87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dobrą i złą wiadomość dla mojej grupy. Chwilowo wiader w kolorze białym nie ma, pokryw tak samo. Są różne kolory ale białego nie ma. Poinformowałem firmę, że poczekamy, aż będą dostępne.

 

Dobra wiadomość jest taka, że prawdopodobnie wiadra te mają pojemność 35 l, przynajmniej wynika to z rozmowy z przedstawicielem firmy. Czy to się potwierdzi, okaże się gdy nasze zamówienie dotrze do Rybnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą i złą wiadomość dla mojej grupy. Chwilowo wiader w kolorze białym nie ma, pokryw tak samo. Są różne kolory ale białego nie ma. Poinformowałem firmę, że poczekamy, aż będą dostępne.

Ja również otrzymałem taką wiadomość.

 

Dobra wiadomość jest taka, że prawdopodobnie wiadra te mają pojemność 35 l, przynajmniej wynika to z rozmowy z przedstawicielem firmy. Czy to się potwierdzi, okaże się gdy nasze zamówienie dotrze do Rybnika.

393 x 329 x 374 ((K x D x W): K - średnica górna; D - średnica dna; W - wysokość)

 

Wymiary faktycznie wskazują na to, że wiadro pod korek ma około 35l.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak obliczyłeś różnice w średnicy?

Ja bym liczył średnią z dwóch średnic, bo wiadro się równomiernie rozszerza. Analogicznie jak w polu na trapez. Z tym że to najprawdopodobniej są wymiary zewnętrzne, więc trzeba małą poprawkę w dół nanieść.

Edytowane przez Keleris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pytam warszawską grupę. Odsyłać wam pieniążki czy dalej kombinujemy? Ja nie nalegam. Z resztą do świąt nie znajdę swojego NIP-u który wymagany jest w formularzu i ktoś inny musiał by to przejąć. Chyba że ja, ale po świętach.

no nic, to i ja rezygnuję, poproszę o odesłanie pieniążków na to samo konto z którego przyszły :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak obliczyłeś różnice w średnicy?

Faktycznie mogą to być wymiary zewnętrzne, więc pojemność będzie mniejsza.

Wzór na objętość ściętego stożka :lol::

 

V= 3.14 * W/12 * (D^2 + D*K + K^2) => K - średnica górna; D - średnica dna; W ? wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którego kuriera zamawiałeś i ile Cię to kosztowało? Bo ja zwykle korzystam z UPS ale nie wiem czy oni wiaderka potraktują jako "standardową" przesyłkę.

Przesyłki inne niż standardowe zawsze wysyłam kurierem DPD, nie doliczają opłaty za przesyłkę niestandardową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pytam warszawską grupę. Odsyłać wam pieniążki czy dalej kombinujemy? Ja nie nalegam. Z resztą do świąt nie znajdę swojego NIP-u który wymagany jest w formularzu i ktoś inny musiał by to przejąć. Chyba że ja' date=' ale po świętach.[/quote']

no nic, to i ja rezygnuję, poproszę o odesłanie pieniążków na to samo konto z którego przyszły :lol:

To ilu nas zostało?

Ja mogę zostać. No chyba, że się cała grupa rozsypie...

Jednakowoż wolałbym chyba białe. Mogę oczywiście poczekać na po swiętach.

 

Keleris: NIP Ci powinni zdradzić w kadrach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Studentem i aktualnie bezrobotnym, więc nie mam swoich kadr :smilies:, Ale i tak nie ma białych wiader. Dzisiaj chyba roześle kaskę.

 

I pytanie, czy prostokątne wiadra nadają się na fermentację, takie jak ktoś z poprzedników pokazywał?

 

Edit. takie:

Witam

Ewentualnie można by było skorzystać z tej oferty

http://allegro.pl/pojemnik-plastikowy-s ? 41645.html

Edytowane przez Keleris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę podtrzymać się w akcji, chyba że całkiem padła to pieniądze na to samo konto z którego przyszły ;)

Gdyby była organizowana akcja prostokątnych pojemników za 7 zł to wchodzę w to bez reszty ;) głównie zależy mi na tanich pojemnikach na słód, a nie do fermentacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy. Bo to chyba jest tak, że gdy kupujemy fermentory w sklepie internetowym, to przy okazji kupujemy jeszcze coś. Drożdże, słód, kapsle lub inne dobra. A przy takiej akcji sens jest pewnie jeśli zamówi się 10 wiader na osobę. Przy dwóch to chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pieniążki odesłałem właśnie ;) jak do weekendu komuś nie dotrą proszę o kontakt.

 

Mi jedynie potrzebne są pojemniki do fermentacji. Ostatnio ogarnąłem 5 wiader po ok.22l 9zl/szt. Trochę małe ale w sumie mogę 30l warki na 2 wiadra rozlewać i dwa szczepy drożdży zadać dla porównania. Ale chciałem też takie "normalnej" wielkości.

 

Wiadra były z tej aukcji, na razie nie wznawiał sprzedaży, ale można zawsze mejla wysłać i zapytać.

http://allegro.pl/wiadro-20l-pojemnik-spozywczy-z-pokrywka-promocja-i1927808365.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregori jeśli masz czas, chęć i ochotę to możesz organizować akcję na prostokątne pojemniki, odpadła by główna wysyłka kurierem od sprzedającego do organizatora zamówienia, dorzuciło by się tylko na paliwo :beer:

A więc ja piszę się na 10 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadra są już dostępne. Dokonałem wpłaty na konto producenta. Mam kilka uwag co do wpłat na moje konto:

Kolega pavulonek deklarował 4 szt. - zapłacił za 2.

Kolega bartekiaga1 deklarował 3szt. - pieniądze nie wpłynęły na konto. Zastanawiam się nad usunięciem kolegi z akcji, chyba, że pieniądze nie zostały jeszcze zaksięgowane na moim koncie.

Kolega ijon zrezygnował z akcji po złożeniu przeze mnie zamówienia.

 

W ten sposób kilka sztuk zostanie wolnych. Część może zarezerwuję dla siebie na potrzeby winiarstwa, a resztę będzie można kupić już w Rybniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.