Skocz do zawartości

Porkert a Sfinks


Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem ponoć krzywo chodzą tarcze. Powiem tak. W mym antyku, w którym żarno mi pękło było ono luźno osadzone na osi. W sfinksie jest sztywno.

W mym Sfinksie ruchome żarno jest rzeczywiście luźno osadzone, ale tylko na sucho...

Wszystko się samo pięknie ustawia i blokuje, jak tylko zacznę śrutowanie - przy tych obrotach i oporze żarno ruchome samo ustawia się w pozycji idealnie równoległej do nieruchomego kolegi. Jednocześnie resztki łuski zapychają luźne dotychczas połączenie żarna z osią i koniec końców - wszystko jest sztywne jak beton - po wszystkim muszę się trochę namęczyć, żeby całość dokładnie oczyścić, ale wyniki śrutowania są imho w porządku... ostatnio stwierdziłem nawet, że śrutuje za drobno..

Jedyny defekt, jaki zaobserwowałem sprowadzał się do tego, że po ok. 10 śrutowaniach zmuszony byłem do dokręcenia śruby mocującej ruchome żarno w osi - w wyniku jej poluzowania zawleczka blokująca żarno zaczęła rysować obudowę.

Ani razu nie zauważyłem, żeby żarna ocierały się o siebie - jest to zauważalne jedynie wtedy gdy kręcę bez ziarna, ale przecież nie do tego to służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Porkerta. Jak go odróznić od Sfinksa?

A Sfinksowi coś dolega ?

Dolega czy nie, naczytałem sie tu na forum, że niedoróbki są. Nie zamierzam wydać 2 stów i jeszcze robic modyfikacje...

Z drugiej strony wiem , że porkertów juz nie robią i jestem skazany na sfinxa lub uzywanego porka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż prosi się o wizytę u tokarza. Knyf jest taki, że trzeba byłoby jeszcze obrobić tarczę. Przez ten post pokusiło mnie rozebranie sfinksa. Trochę powalczyłem by założyć zawleczkę tak, by nie utrudniała regulacji grubości. Jak będzie okaże się w trakcie pracy, bo coś niezbyt mi się teraz podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż prosi się o wizytę u tokarza. Knyf jest taki, że trzeba byłoby jeszcze obrobić tarczę. Przez ten post pokusiło mnie rozebranie sfinksa. Trochę powalczyłem by założyć zawleczkę tak, by nie utrudniała regulacji grubości. Jak będzie okaże się w trakcie pracy, bo coś niezbyt mi się teraz podoba.

Spróbuj przy następnym śrutowaniu włożyć podkładki pomiędzy osłonę tarczy a obudowę śrutownika, na tych śrubach z nakrętkami motylkowymi. Ja u siebie tak robię. Powoduje to odsunięcie obudowy od nieszczęsnej zawleczki a śruba do regulacji jest na tyle długa, że bez problemu dociśniesz tarcze do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przy następnym śrutowaniu włożyć podkładki pomiędzy osłonę tarczy a obudowę śrutownika, na tych śrubach z nakrętkami motylkowymi. Ja u siebie tak robię. Powoduje to odsunięcie obudowy od nieszczęsnej zawleczki a śruba do regulacji jest na tyle długa, że bez problemu dociśniesz tarcze do siebie

Zrobiłem to samo i działa. Po dwie podkładki, dystans 4,5-5mm

Swoją drogą to myślałem że Sfinks i Porkert to to samo, kupiłem w CP Porkerta, a w pudełku Porkerta przyszedł Sfinks :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wiem ' date=' że porkertów juz nie robią i jestem skazany na sfinxa lub uzywanego porka...[/quote']

CP w ofercie ma śrutownik Brewferm więc skazany na Porkerta nie jesteś.

Nie wiem jednak co to za cudo.

Działa wyśmienicie, szybko śrutuje , nie stwarza żądnych problemów, prosty w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przy następnym śrutowaniu włożyć podkładki pomiędzy osłonę tarczy a obudowę śrutownika, na tych śrubach z nakrętkami motylkowymi. Ja u siebie tak robię. Powoduje to odsunięcie obudowy od nieszczęsnej zawleczki a śruba do regulacji jest na tyle długa, że bez problemu dociśniesz tarcze do siebie

Oczywiście taki mam plan. Teraz tego nie robiłem, bo nie miałem czasu i potrzeby. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.