Skocz do zawartości

[Kupię] Router pod neostradę


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie korzystam z DSL czy DSL+ czy innych tego typu, jednakże od 4 lat mam linksysa (wrt54GL), którego kupiłem jako używanego dwulatka w niemczech

nie instalowałem na nim Tomato ani innych "ulepszaczy" - po prostu podpiąłem, skonfigurowałem, zabezpieczyłem i... działa non stop nie licząc przerw w dostawie prądu :P

no to masz farta....

 

ja uzywalem kilku egzemplarzy tego typu, tylko ze przy duzym obciazeniu (kilka osob podpietych) i po 2-3 latach zaczely sie regularnie zawieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie polecam sprzęt Linksysa.

Teraz zmieniłem tandem WRT65G+AG241 na X3000 i na razie brak specjalnych problemów.

Na X3000 nie ma na razie nieoficjalnego softu, ale oryginalny działa ok. Minus to cena, ale

ma wejścia ADSL i LAN (do kablówek, etc.), obsługuje 802.11n i ma switch gbit ethernet wbudowany. Ale anteny są wbudowane - może mieć gorszy zasięg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo asus wyglada rewelacyjnie, wiec nie wiem gdzie tu przeplacanie, ten co ja kupowalem kosztowal 70zl, teraz widze ze poszedl troche w gore (75zl) http://www.allegromat.pl/aukcja91964

oh, to tylko świadczy o tym, że wreszcie dopasowali cenę do jakości :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i kupiłem TP-Link TD-8961 W sumie wadą są anteny 3 dBi, ale pewnie przekręcę je na 8 (pytanie czy dwie, czy wystarczy jedna).

Po małych bojach udało mi się go skonfigurować. Jak zdołam pochodzę trochę i posprawdzam zasięgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

Podepnę się pod temat: obecnie TPSA koniecznie chce mi wcisnąć DSL zamiast Neostrady, czy to rozwiązanie ma jakieś wady?

 

Router który dostaniesz będzie wąsnościa TPSA a nie twoją, więc nie będziesz miał dostepu do zarzadzania pewnymi rzeczami (albo żadnymi - dokładnie nie pamiętam). Nie wiem jak masz teraz rozwiązane połączenia kompów w swoim domu ale dopytaj się jaki dokładnie sprzęt ci oferuja, czy ma wifi (kiedyś niewszystkie miałąy) , router ile ma gniazd i jak z opcjami konfiguracji.

 

Cena pójdzie w górę jak sądzę w porównaniu do neo, dostaniesz pule adresów IP (potrzebne ci?), jak ja pracowałem w tpsa uszkodzenie DSL były naprawiane szybciej niż NEO (jak czesto miewasz awarie?)

 

 

P.S

powiem krótko - na 99% powstał plan wciskania ludziom na siłę dsla więc sprzedawcy szaleją.

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

wygląda na to że chodzi o zmianę umowy na nową (automatycznie odnawialną na 12 kolejnych miesięcy...)

 

Jeśli neo działa, a nie potrzeba Ci np. stałego IP to nic nie zmieniaj; a jak już musisz to upewnij się czy wszystko zostanie jak masz teraz: podłaczenie telefonu/ów, komputera/ów, a nie będziesz musiał ciągnąć nowych kabli przez pół domu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.