Skocz do zawartości

[Kupię] Router pod neostradę


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś z Was ma na zbyciu rozsądny router wi-fi za rozsądną cenę to chętnie się nim zaopiekuję.

Kończy mi się umowa na neostradę z tv, z telewizji chcę zrezygnować i wówczas w nagrodę będę musiał płacić 10 zł miesięcznie za liveboxa. Bez sensu. Wolę kupić router.

Jeśli nikt nie ma to powiedzcie czego warto szukać :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Was ma na zbyciu rozsądny router wi-fi za rozsądną cenę to chętnie się nim zaopiekuję.

Kończy mi się umowa na neostradę z tv, z telewizji chcę zrezygnować i wówczas w nagrodę będę musiał płacić 10 zł miesięcznie za liveboxa. Bez sensu. Wolę kupić router.

Jeśli nikt nie ma to powiedzcie czego warto szukać :okey:

Czy masz na myśli router z modemem ADSL? Czy modemem kablowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od wymagań jakie masz :okey:

miałem dwa TP-Linki i niestety po pewnym czasie wireless przestał działać :lol:

w chwili obecnej mam Linksysa (Cisco) WRT54G - http://en.wikipedia.org/wiki/Linksys_WRT54G_series#WRT54GL, po dwóch latach w dalszym ciągu sprawny, bardzo dobra jakość. osobiście jednak chciałbym zakupić Linksysa opartego na linuksie z możliwością podpięcia zewnętrznego dysku na USB - problem udostępniania danych dla pozostałych komputerów w domu z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc liveboxa wolałbym uniknąć. Upierdliwe w nim jest dopinanie pod wi-fi kolejnych komputerów, poza tym moc anteny szału nie robi.

W pracy mam linksysa, i właśnie zdałem sobie sprawę, że całkiem nieźle działa, sieć mam nawet na drugim piętrze, po przeciwnej stronie budynku. A trochę zbrojeń tam mamy.

edit: Router z adsl (bodajże) 2+. No i dobrze, gdyby mocy nadajnika wystarczało mu do mieszkania obok (a jeśli do dwóch to w ogóle byłby szał) Lubię się dzielić z bliźnimi :okey:

No i widzę, że linksys z 12-miesięczną gwarancją są na allegro za jakieś 73 zł z przesyłką. W sumie nieźle.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP-LINK jak dla mnie ma tylko jedną wadę, serwis rozpoznaje routery popalone po burzy i nie uwzględnia gwarancji :)

 

ps.

 

Dokładnie weź tplinka,masz serwis door to door

Coś mi świta, że door to door skończyło się jakoś na początku tego roku.

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP-LINK jak dla mnie ma tylko jedną wadę, serwis rozpoznaje routery popalone po burzy i nie uwzględnia gwarancji :)

 

ps.

 

Dokładnie weź tplinka,masz serwis door to door

Coś mi świta, że door to door skończyło się jakoś na początku tego roku.

To zależy od dystrybutora ponoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się znajdzie ktoś niezadowolony :). Sprzedaję te routery, jak na razie zero zwrotów i 100% zadowolonych klientów ;)

ja też byłem zadowolony dopóki sie nie zepsuł :)

można kupić TP-Linka i liczyć na długą bezawaryjność albo zainwestować w lepszy sprzęt* i mieć mniej stresu

 

*nie jestem dystrybutorem ani producentem sprzętu a wszelkie wyrażane opinie są poparte doświadczeniem końcowego użytkownika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To produkty z najniższej półki i cena jest adekwatna do jakości :) przynajmniej w tym przypadku.

Tego Asusa co Tomek chciał wybrać też wrzucam do tego samego wora, dlatego jeśli miałbym wybierać z tej półki wybrałbym Router TP-linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak kupujesz to możesz od razu wybrać model do którego da się wgrać OpenWRT; z portem USB (da się podłączyć dysk, kamerę intermentową itp) lub RS232 (stary serial, tańsza przejściówka na 1wire), będziesz mógł podłączyć czujniki temperatury DS18B20 i mieć monitoring przy zacieraniu czy fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admiro, fanie by było, ale jest jeden problem. Ostatnimi czasy warzyłem przed mieszkaniem (mamy wejście bezpośrednio z podwórza), ale teraz przeniosę się raczej do garażu blaszaka (spokój żony jest bezcenny, przeżyję nawet brak bieżącej wody) oddalonego od mieszkania o jakieś 40 metrów więc kablowo nie dam rady niczego podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerki są też na wifi, przy niskiej prędkości (9600) i wysokiej jakości kablu możesz podłączyć czujniki do 45m, w teorii bo w praktyce nie widziałem takiego kabla

openWRT bez problemu działa u mnie na linksysie, niestety nie mam gniazda USB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem skad to Wasze uprzedzenie do Asusa....

 

nie uzywam akurat wersji z DSL, mam takiego http://allegro.pl/router-asus-rt-n10-vb1-wifi-n-150mb-sxdsl-wyprzedz-i1925639336.html

 

wgralem do niego linucha dd-wrt i pieknie smiga. Polecilem juz paru osobom i im tez pieknie dziala, firmware tak naprawde ma znaczenie a nie sam sprzet (pod warunkiem ze fajny firmware bedzie chodzil na danym sprzecie). no i ta cena :cool:

 

ale wracajac do tematu, imo kup cokolwiek, na co bedziesz mogl wrzucic linucha typu DD-WRT, Tomato albo jeszcze jakis inny wynalazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poza tym, jeśli ktoś potrzebuje kupić, podpiąć i ma działać to nie doradzajcie człowiekowi żeby "kupił i instalował inny firmware" bo to jest zbędne mieszanie w głowie...

do asusa to chyba nikt nie jest tu uprzedzony - chodziło tu raczej o grupę sprzętu, że asus, dlink, tplink to ta sama rodzina, więc po co przepłacać skoro można kupić taniej :)

 

ja nie korzystam z DSL czy DSL+ czy innych tego typu, jednakże od 4 lat mam linksysa (wrt54GL), którego kupiłem jako używanego dwulatka w niemczech

nie instalowałem na nim Tomato ani innych "ulepszaczy" - po prostu podpiąłem, skonfigurowałem, zabezpieczyłem i... działa non stop nie licząc przerw w dostawie prądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Ci z własnego doświadczenia coś ODRADZIĆ, to zdecydowanie D-LINK'a. Miałem kiedyś DI-604, szwagier ma obecnie jakiś tańszy model z WIFI (nie pamiętam jaki niestety). Mój od nowowści potrafił się zawiesić, a po trzech latach używania robił to praktycznie codziennie. Egzemplarz szwagra po dwóch latach zawiesza się średnio raz na tydzień.

 

Aktualnie od prawie czterech lat używam bez żadnych problemów Linksys'a WRT54G, czyli absolutnego klasyka wśród routerów ;)

Wszedłem właśnie na stronę producenta i widzę, że nowsza wersja tego sprzętu - WRT54GL jest ciągle w ofercie. Ten model ma tylko jedną wadę - nie obsługuje standardu 802.11n, tzn. WIFI będzie chodziło z prędkością max. 54 Mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poza tym, jeśli ktoś potrzebuje kupić, podpiąć i ma działać to nie doradzajcie człowiekowi żeby "kupił i instalował inny firmware" bo to jest zbędne mieszanie w głowie...

do asusa to chyba nikt nie jest tu uprzedzony - chodziło tu raczej o grupę sprzętu, że asus, dlink, tplink to ta sama rodzina, więc po co przepłacać skoro można kupić taniej :P

z tego co widzialem firmware asusa tez wygladal niezle i byl prosty jesli chodzi o podpiecie i dzialanie

 

cenowo asus wyglada rewelacyjnie, wiec nie wiem gdzie tu przeplacanie, ten co ja kupowalem kosztowal 70zl, teraz widze ze poszedl troche w gore (75zl) http://www.allegromat.pl/aukcja91964

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.