Skocz do zawartości

Browar Smoleniak 66, #12 Stefcio


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

To jest to piwo.

 

Kolor: jasny, z lekkim pomarańczowym przebłyskiem.

Piana: przeciętna jak na pszeniczne piwo, ale trwała jak beton.

Zapach: orgia bananów, pod spodem lekka chlebowość.

Smak: dużo goździków, trochę kwaskowate i cierpkie taką owocową cierpkością, a jednocześnie jest słodkawe, świetnie to wszystko jest zbalansowane.

Poczucie w ustach: mało gazu? E, pewnie mi się tylko zdawało. :okey:

 

Świetne piwo, jak dla mnie mocny kandydat do pudła w Poznaniu. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To jest to piwo.

 

Kolor: jasny, z lekkim pomarańczowym przebłyskiem.

Piana: przeciętna jak na pszeniczne piwo, ale trwała jak beton.

Zapach: orgia bananów, pod spodem lekka chlebowość.

Smak: dużo goździków, trochę kwaskowate i cierpkie taką owocową cierpkością, a jednocześnie jest słodkawe, świetnie to wszystko jest zbalansowane.

Poczucie w ustach: mało gazu? E, pewnie mi się tylko zdawało. :lol:

 

Świetne piwo, jak dla mnie mocny kandydat do pudła w Poznaniu. :lol:

miałeś nosa, tuż za podium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przyjemność pić to piwo.

 

Piana była mała i szybko zniknęła do zera, to taki jeden minusik.

 

Co do reszty to same plusy. Czuć w zapachu i smaku pięknie piwem typu hefe-weizen. Jak ktoś lubi to może t rozkładać na banany i goździki. Na pewno ich w tym piwie nie brakuje.

To jest pszenica jaką lubię. Czuć słodycz, ale niezbyt nachalną. Za to świetnie balansującą się z kwaskiem, tak że nie pozostają po przełknięciu kwaśne (a tym bardziej gorzkie) "ogony". Jest tutaj taka czystość smaku, żadne niepożądane nuty nie są obecne. A przynajmniej moje sensory ich nie zarejestrowały :)

 

Mam porównanie z weizenem, którego uwarzyłem ostatnio i niestety wyszedł dużo gorzej. Teraz mam dobry punkt odniesienia i wiem do czego będę dążył.

 

;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przyjemność pić to piwo.

 

Piana była mała i szybko zniknęła do zera, to taki jeden minusik.

 

Co do reszty to same plusy. Czuć w zapachu i smaku pięknie piwem typu hefe-weizen. Jak ktoś lubi to może t rozkładać na banany i goździki. Na pewno ich w tym piwie nie brakuje.

To jest pszenica jaką lubię. Czuć słodycz, ale niezbyt nachalną. Za to świetnie balansującą się z kwaskiem, tak że nie pozostają po przełknięciu kwaśne (a tym bardziej gorzkie) "ogony". Jest tutaj taka czystość smaku, żadne niepożądane nuty nie są obecne. A przynajmniej moje sensory ich nie zarejestrowały ;)

 

Mam porównanie z weizenem, którego uwarzyłem ostatnio i niestety wyszedł dużo gorzej. Teraz mam dobry punkt odniesienia i wiem do czego będę dążył.

 

;) ;)

ciesze sie ze smakowalo, piana rzeczywiscie moglaby byc wieksza, nastepne bede mocniej gazowal. Po doswiadczeniach z poprzednimi warkami pszenicznymi na wb-06 (przegazowane), dalem mniej cukru. Tyle ze wb-06 glebiej odfermentowuja i podejrzewam ze poprzednie byly niedofermentowane co przyczynilo sie do za duzego nagazowania i piwa wychodzacego z butelki.

 

Wlasnie skonczylem pic Twoje jasne pszeniczne, ocene zaraz wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metryczka ktora otrzymałem:

 

aromat: 6,75/12 ładny, dojrzały banan, psujace harmonie aromaty warzywne, lekko kwaśne

barwa: 3/3

piana: 4.5/6 drobno pęcherzykowa, niezbyt bujna

smak: 6,75/17 słodkawe, ciężkie, delikatnie bananowe, fenolowe - średnio podobne do goździka, podwyższona kwasowość

goryczka: 4.5/6 minimalnie za wysoka, niezbyt przyjemna

odczucie w ustach: 4,25/6 szorstkie, nasycenie średnie

Ogolne wrazenie: troche zbyt płaskie ale poprawne

 

to piwo zajelo 4 miejsce w Poznaniu

 

imo brak jakichkolwiek rad dla piwowara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś radzić, pszeniczka to bardzo trudne piwo i czasem nie wiadomo co robić, żeby wyszła lepsza.

 

Aromaty warzywne mogą być z DMS-u, ciężki, słodkawy smak z niedofermentowania.

 

Kwaskowatość z infekcji, ew. przesadziłeś z zakwaszaniem.

no nic, mnie nie do konca taka metryczka mimo wszystko nie przekonuje, uboga jest, to co napisales mozna zasugerowac piwowarowi w podsumowaniu.

 

Jesli bede mial udzial kiedykolwiek w organizacji konkursu to zaproponuje troche inna forme metryczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się pisać takie rzeczy w podsumowaniu, ale to i tak przepada w metryczce zbiorczej, tam są przepisywane tylko najważniejsze dane: jeden sędzia coś się wymądrza, inni nic nie napisali więc nie ma co przepisywać. Albo co gorsza jeden radzi to, a drugi co innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bede mial udzial kiedykolwiek w organizacji konkursu to zaproponuje troche inna forme metryczki.

Dogadać się z organizatorem i masz możliwość wykazać się' date=' konkurs otwierający rok :lol:[/quote']

Na Trzech Króli.

Trochę później :D

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=95502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.