Skocz do zawartości

Mój pierwszy Weizen


Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się :smilies: Otworzyłem butelkę pierwszego uwarzonego przez siebie pszeniczniaka. Trochę może za szybko, gdyż w butelce piwko zdążyło pobyć ok 10 dni, ciekawość smaku jednak zwyciężyła. Jakie wrażenia? Przede wszystkim piwo nie jest schrzanione przez chmiel jak sie spodziewałem. Co niektórzy pewnie pamiętają że dałem marynki zamiast lubelskiego. Na szczęście tylko 28g. Nie jestem za bardzo biegły w opisywaniu smaków (chylę czoła przed tymi którzy to potrafią, a jak czytam recenzje Kopyra to normalnie jestem pozamiatany... szacun!) jednak przyznać trzeba, że smak pszenicy jest konkretny i piwo jest nie do pomylenia z innym. Brakuje mi wyraźnych bananów. To pewnie wina temperatury fermentacji - ok 21-22°C . Następnym razem ustawię 18°C . Kolorek jak na fotce poniżej. Mocna trwała piana. Voltaż jak najbardziej ok. Po trzech butelkach juz nieźle daje znać o sobie. Można też wyczuć w pewnym momencie wyraźny smak alkoholu (wytrawność?) Goryczka również wyczuwalna wyraźniej niz np w paulanerze i pochodnych, ale to wina chmielu jak juz wspomniałem. Mam też wrażenie, że brakuje temu piwu letniej lekkości, jest raczej treściwe i jakby "ciężkie". Pzdr

 

Lukasz

 

kufelq.jpg

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.