Jump to content
Pieron

III Śląski Konkurs Piw Domowych

Recommended Posts

Już serdecznie zapraszam do udziału w III Śląskim Konkursie Piw Domowych w Spiż Katowice. Konkurs odbędzie się w kwietniu 2012roku.

Tym razem będzie to piwo dolnej fermentacji, mocne, jasne i pełne smaku - Maibock ( wg BJCP kategoria 5A).

Mam nadzieję, że wcześniejsza informacja i podanie kategorii konkursowej do wiadomości da możliwość przygotowania się na konkurs o wiele wcześniej.

Więcej informacji oraz regulamin w późniejszym terminie.

Zapraszam więc do udziału i zaganiam zatem do warzelni. :beer:

EDIT!!!

Kwietniowy termin konkursu się nie odbędzie, jak i majowy.

Konkurs przesunięty na listopadowy termin.

Dodatkową kategorią będzie Alt.

Edited by Pieron

I jak tam koźlaki - uwarzone?

W kwietniu mają być bardzo dobre, a przynajmniej smaczne ;)

Edited by Pieron

Mój fermentuje cztery dni. ale i tak będą za świeże te piwka. Chyba dobrze się stało że mam tylko15.5°Blg.

Ja swojego zabutelkuję jak mi kapsle przyślą ze sklepu... na razie jestem zapożyczony na 150 szt ;) i nie ma już od kogo brać

Uwarzyłem w poniedziałek, 16°Blg (miało wyjść 16,5, no cóż, im większy zasyp w ograniczonej pojemności gara, tym mniejsza wydajność). Sprawdzałem właśnie temperaturę: 9,2°C, trzeba dołożyć lodową butelkę :)

Nazwa robocza (i ostateczna): Daleka droga do domu :)

Uwarzyłem w poniedziałek, 16°Blg (miało wyjść 16,5, no cóż, im większy zasyp w ograniczonej pojemności gara, tym mniejsza wydajność). Sprawdzałem właśnie temperaturę: 9,2°C, trzeba dołożyć lodową butelkę :)

Nazwa robocza (i ostateczna): Daleka droga do domu :)

ładniej będzie .... "pod wiatr" ......a o to samo kaman :roll:

Odświeżam temat.

Jako, że planowo konkurs a szczególnie giełda odbywała się ok. 10 kwietnia, obecnie ze względów na remont Spiża odbędzie się w późniejszym terminie. By nie wszczynać różnych interpretacji mowa o końcu kwietnia lub początku maja.

Jak będzie znany już termin giełdy zamieszczę regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.

Tak, tyle, że będzie to ostatnia niedziela kwietnia lub pierwsza w maju - i ta druga może prędzej wypali - zobaczymy, na razie remont trwa.

Tak, tyle, że będzie to ostatnia niedziela kwietnia lub pierwsza w maju - i ta druga może prędzej wypali - zobaczymy, na razie remont trwa.

Ostatnia niedziela kwietnia to część majowego "długiego weekendu" a pierwsza niedziela maja to Festiwal Dobrego Piwa we Wrocławiu.

Wiem, ale remont się przeciągnął a samej giełdy i konkursu nie będziemy przeciągać na sierpień. Dyskuta jeszcze trwa i zobaczymy co z tego wyjdzie.

WWP sa w drugi wekend maja

Faktycznie!

Poprzednie edycje były w pierwszy weekend maja i automatycznie się zasugerowałem.