Skocz do zawartości

Browar Radogost i syn warzy


wradko

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi samymi słodami z tego samego źródła w dwóch poprzednich warkach miałem 12,3 bl w każdej. Zacieram infuzyjnie przez dolewanie gorącej wody. Na pierwszą przerwę dałem wodę w stosunku 1,5 do 1. Na końcu miałem w kadzi ok 24 l. Filtracja przebiegła sprawnie. Zestaw BA zmodyfikowany. Z większą ilością otworów. Po zakończeniu warzenia ilość brzeczki zeszła do ok. 16. Dopełniłem do 21 l. zagotowaną brzeczką z wysładzania. Miała ok, 2 blg. Na pewno, gdybym poczekał z dopełnieniem na wygotowaną brzeczkę z wysładzania, kiedy odparowała i miała już 6 blg, to całość byłaby gęstsza, ale to z kolei przedłużyłoby cały proces o przynajmniej 2 godz. Zamawiam słody śrutowane, bo nie mam własnego śrutownika.

Zasadniczo z 5 kg otrzymuję ponad 12 blg. W przypadku jęczmiennych miałem nawet 14 blg. Dlatego ten rezultat tak mnie zaskoczył.

 

Choć z drugiej strony, po przeliczeniu piwa głównego i piwa z brzeczki cienkiej, wydajność wyszła ponad 53% Niby nie oszałamia, ale też nie jest jakoś znacznie niższa od innych. Raz tylko miałem ponad 60%

Edytowane przez wradko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spróbuj tak:

- stosunek wody do słodu podczas zacierania infuzyjnego ok. 3,5:1 (od początku, bez dolewania gorącej wody)

- podczas zacierania często mieszaj zacier, pozwoli to enzymom dobrze połączyć się z zacierem

- zamień filtrator BA na ten z oplotu lub rurowy. Nie spiesz się z wysładzaniem, może trwać ok. godziny

- wysładzaj do momentu, aż wysłodziny osiągną ok. 3°Blg. Gdy brzeczka będzie miała większą gęstość niż zakładałeś, zawsze możesz ją rozcieńczyć wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj uwarzyłem 28 l Pale ale strong. Ponieważ piwo jest w stylu brytyjskim, więc bez problemu moglem je zatrzeć z dużą ilością wody. Stosunek wody do słodu 2,7 do 1. Wydajność wyszła na poziomie powyżej 60%. (28 l brzeczki 15 blg z 7 kg słodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1 maja uwarzyłem Alta. Wyszła całkiem przyzwoita wydajność, Z 5 kg słodu wyszło 21 l 13 blg brzeczki i 5 litrów 15 blg brzeczki po dosłodzeniu 400 g miodu wielokwiatowego. Taki Alt miodowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno mnie tu nie było. W międzyczasie miałem kilka porażek (skwaśniałem piwo). W lecie też warzyłem mniej. Na jesieni czas rozpocząć sezon piwowarski. Na pierwszy ogień poszedł pszeniczniak (warka 37), który własnie dojrzewa w butelkach, a w fermentatorze stoi porter (warka 38).

 

Piwem z którego jestem szczególnie zadowolony, choć należy do kategorii pijalnych, jest Ejl ogniskowy. Piwo uwarzone na ognisku, ze słodu Pale ale, dobrze nachmielone marynką w szyszkach. Warzone na oko, bez użycia termometru i balingomierza. To taki wakacyjny eksperyment, czy w prymitywnych warunkach da się zrobić piwo. Da się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.