Skocz do zawartości

Witam z Warszawy kufelkiem Grodzisza


wradko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, warzę od niedawna. Parę lat temu przymierzałem się do piwowarstwa. Kupiłem fermentator, zacząłem zbierać butelki i... wywędrowałem :).

Trzy miesiące temu dostałem podstawowy sprzęt i tym razem wziąłem się ostro do roboty :okey: Na razie mam za sobą 3 warki ze słodów i dwie z puszki. Puszkowe były pierwsze. Tak na zachętę. Potem skorzystałem z gotowego zestawu słodów do piwa a la Grodziskie, bo pamiętam to piwo :) Grodziskie warzyłem dwa razy, jedno wg przepisu a drugie wzmocnione ekstraktem jęczmiennym. Oba są pyszne, choc tylko to pierwsze (8 blg) przypomina w smaku grodziskie, tak jak je pamiętam :) To drugie jest zupełnie inne :) Ale bardzo mi smakuje. Zrobiłem też ciemnego weisena, ale nie jestem zachwycony. Tyle, ze za ciemnym weisenem nie przepadam i tak. Zrobiłem go z ciekawości. Teraz mam zamiar poeksperymentować z piwem orkiszowym. A potem znów grodziskie :)

Acha, aktualnie mieszkam w Warszawie, głosząc chwałę piwa grodziskiego :)

Witam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego zakręconego! :beer:

Mamy w naszym pięknym kraju konkurs na najlepsze piwo w stylu Grodziskim, więc to są zawody dla Ciebie.

Najpierw muszę uzyskać jakąś powtarzalność wyników, a póki co raczę przyjaciół i siebie samego :). Ale w przyszłości, kto wie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w naszym pięknym kraju konkurs na najlepsze piwo w stylu Grodziskim' date=' więc to są zawody dla Ciebie.[/quote']

Najpierw muszę uzyskać jakąś powtarzalność wyników, a póki co raczę przyjaciół i siebie samego :). Ale w przyszłości, kto wie :beer:

E... tam... powtarzalność. :) Wysłałem na konkurs moje pierwsze w życiu uwarzone grodziskie wcale nie wiedząc jak powinno smakować i... zajęło wtedy 3 miejsce. :)

Tak wiec, jeśli to które uwarzyłeś przypomina Ci smakiem to które pamiętasz, to śmiało wysyłaj.

 

No i oczywiście witam na forum. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, poczytałem o konkursie i doszedłem do wniosku, że do przyszłego roku zdążę uwarzyć jeszcze kilka warek Grodzisza :beer: Więc w sumie czemu nie. Z pierwszej warki już pewni nic nie zostanie, bo z ok, 19 l zostało mi ledwie 4,5 a święta przed nami :beer:, ale czas jeszcze jest. I tak miałem zamiar się wybrać do Grodziska. Pochodzę z Wielkopolski i chętnie odwiedzę stare kąty :) i z przyjemnością spróbuję piwo grodziskie uwarzone przez innych piwowarów. W końcu od zakończenia produkcji minęło już trochę lat i mogę niezbyt dobrze pamiętać oryginalny smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.