Jump to content

Witam z Warszawy kufelkiem Grodzisza


wradko
 Share

Recommended Posts

Witam, warzę od niedawna. Parę lat temu przymierzałem się do piwowarstwa. Kupiłem fermentator, zacząłem zbierać butelki i... wywędrowałem :).

Trzy miesiące temu dostałem podstawowy sprzęt i tym razem wziąłem się ostro do roboty :okey: Na razie mam za sobą 3 warki ze słodów i dwie z puszki. Puszkowe były pierwsze. Tak na zachętę. Potem skorzystałem z gotowego zestawu słodów do piwa a la Grodziskie, bo pamiętam to piwo :) Grodziskie warzyłem dwa razy, jedno wg przepisu a drugie wzmocnione ekstraktem jęczmiennym. Oba są pyszne, choc tylko to pierwsze (8 blg) przypomina w smaku grodziskie, tak jak je pamiętam :) To drugie jest zupełnie inne :) Ale bardzo mi smakuje. Zrobiłem też ciemnego weisena, ale nie jestem zachwycony. Tyle, ze za ciemnym weisenem nie przepadam i tak. Zrobiłem go z ciekawości. Teraz mam zamiar poeksperymentować z piwem orkiszowym. A potem znów grodziskie :)

Acha, aktualnie mieszkam w Warszawie, głosząc chwałę piwa grodziskiego :)

Witam wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

Witamy kolejnego zakręconego! :beer:

Mamy w naszym pięknym kraju konkurs na najlepsze piwo w stylu Grodziskim, więc to są zawody dla Ciebie.

Najpierw muszę uzyskać jakąś powtarzalność wyników, a póki co raczę przyjaciół i siebie samego :). Ale w przyszłości, kto wie :beer:

Link to comment
Share on other sites

Mamy w naszym pięknym kraju konkurs na najlepsze piwo w stylu Grodziskim' date=' więc to są zawody dla Ciebie.[/quote']

Najpierw muszę uzyskać jakąś powtarzalność wyników, a póki co raczę przyjaciół i siebie samego :). Ale w przyszłości, kto wie :beer:

E... tam... powtarzalność. :) Wysłałem na konkurs moje pierwsze w życiu uwarzone grodziskie wcale nie wiedząc jak powinno smakować i... zajęło wtedy 3 miejsce. :)

Tak wiec, jeśli to które uwarzyłeś przypomina Ci smakiem to które pamiętasz, to śmiało wysyłaj.

 

No i oczywiście witam na forum. :beer:

Link to comment
Share on other sites

W sumie, poczytałem o konkursie i doszedłem do wniosku, że do przyszłego roku zdążę uwarzyć jeszcze kilka warek Grodzisza :beer: Więc w sumie czemu nie. Z pierwszej warki już pewni nic nie zostanie, bo z ok, 19 l zostało mi ledwie 4,5 a święta przed nami :beer:, ale czas jeszcze jest. I tak miałem zamiar się wybrać do Grodziska. Pochodzę z Wielkopolski i chętnie odwiedzę stare kąty :) i z przyjemnością spróbuję piwo grodziskie uwarzone przez innych piwowarów. W końcu od zakończenia produkcji minęło już trochę lat i mogę niezbyt dobrze pamiętać oryginalny smak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.