Skocz do zawartości

Kuchnia piwowarki Agi


AgaL

Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszym Piwowarze ukazał się mój tekst dotyczący łączenia quadrupla z jedzeniem. Mam nadzieję, że pomysł na kącik kulinarny spodoba się piwowarom i w następnym numerze będzie kontynuowany.

 

Przygotowywanie tego artykułu sprawiło mi dużo frajdy, więc postanowiłam pisać o jedzeniu i piwie. Zapraszam więc na stronę www.kuchniapiwowarkiagi.pl, gdzie są na razie dwa wpisy, ale będę pisać regularnie.

 

Proszę też o Wasze uwagi, sugestie. Może propozycje potraw lub kompozycji piwno-kulinarnych? Propozycje piw, dla których chcielibyście ułożyć menu? Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK!

 

1. Ale łosoś na parze czy z grilla? :beer:. Zapomniałam dodać, że moja kuchnia jest wegetariańska, więc łososia nie przyrządzę, ale będę pamiętać i coś zaproponuję.

Na parze i z grilla :)

 

No i może coś pod zapiekane warzywa z serem i np. coś orientalnego (np. kuchnia indyjska) - jakiś mariaż z piwem (India Pale Ale?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

To ja poproszę coś do ryby (np. łososia) oraz np. jakieś danie pod grodzisza :beer:

Pozdrawiam

do lososia imo niezly witbier, mozna tez sprobowac by zwyklego pszenicznego

 

a grodzisz do goloneczki z pieca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

To ja poproszę coś do ryby (np. łososia) oraz np. jakieś danie pod grodzisza :beer:

Pozdrawiam

do lososia imo niezly witbier' date=' mozna tez sprobowac by zwyklego pszenicznego

 

a grodzisz do goloneczki z pieca :)[/quote']

Wg mnie, łosoś jest zbyt oleisty, tłustawy jak na delikatnego witbiera i pszenicznego. Zaczęłabym od cięższego, słodowo-goryczkowego kalibru typu weizenbock, bitter. Do łososia wędzonego jak dla mnie stout, albo koźlak wędzony.

 

 

Nie jestem specjalistką od goloneczki, grodzisza też niewiele wypiłam (czekam na premierę GCh 6 grudnia), ale wydaje mi się, że to piwo jest za delikatne jak na golonkę.

Ale może się mylę? Próbujcie i piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

To ja poproszę coś do ryby (np. łososia) oraz np. jakieś danie pod grodzisza :okey:

Pozdrawiam

do lososia imo niezly witbier' date=' mozna tez sprobowac by zwyklego pszenicznego

 

a grodzisz do goloneczki z pieca :)[/quote']

Wg mnie, łosoś jest zbyt oleisty, tłustawy jak na delikatnego witbiera i pszenicznego. Zaczęłabym od cięższego, słodowo-goryczkowego kalibru typu weizenbock, bitter. Do łososia wędzonego jak dla mnie stout, albo koźlak wędzony.

oczywiscie co osoba to inne zdanie, ale witbier imo jest wlasnie idealny, cytrusowo-kolendrowy, a rybki lubia cytrusy, kolendra tez im sluzy. Zbyt ciezkie piwo imo tylko przytloczy delikatnego lososia.

 

Nie jestem specjalistką od goloneczki, grodzisza też niewiele wypiłam (czekam na premierę GCh 6 grudnia), ale wydaje mi się, że to piwo jest za delikatne jak na golonkę.

Ale może się mylę? Próbujcie i piszcie.

golonka dobrze zrobiona rowniez moze byc bardzo delikatna, generalnie to bardzo proste danie, do ktorego polski lekko wedzony grodzisz powinien pasowac idealnie. Oczywiscie nie tylko grodzisz. Ostatnio pilem Dortmundera z browaru JAK - Lipinski Browar Domowy i jego chlebowe posmaki od razu skojarzyly mi sie z golonka. Przy okazji wspominam golonke ktora jakis czas temu jadlem, byla najpierw wedzona, a pozniej juz standardowo przygotowana - do niej pewnie grodzisz bylby juz za delikatny, ale kto wie, trzeba sprobowac :) a jak bedzie za delikatny to wtedy

images?q=tbn:ANd9GcTaFtJ2ykUlctgKl_5SqB4GfliuOQWYGpQhJ9HP4b4H7KikV57wbw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę też o Wasze uwagi, sugestie. Może propozycje potraw lub kompozycji piwno-kulinarnych? Propozycje piw, dla których chcielibyście ułożyć menu? Zapraszam!

Pozwolę sobie zasugerować zatem abyś zamieściła jak najwięcej przepisów związanych z łączeniem piwa z serami. Jako urodzony mięsożerca :) nie koniecznie lubię czysto warzywne potrawy, ale sery uwielbiam - myślę, że wiele osób podziela taki gust kulinarny :) Co do gatunków piw dla których chciałbym ułożyć menu to może pomyśl o czymś do klasycznego czeskiego/niemieckiego pilsa?

 

Gratuluję talentu kulinarnego, fotograficznego i zacięcia do pisania tego bloga, który będę regularnie odwiedzał :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zasugerować zatem abyś zamieściła jak najwięcej przepisów związanych z łączeniem piwa z serami. Jako urodzony mięsożerca :beer: nie koniecznie lubię czysto warzywne potrawy, ale sery uwielbiam - myślę, że wiele osób podziela taki gust kulinarny :) Co do gatunków piw dla których chciałbym ułożyć menu to może pomyśl o czymś do klasycznego czeskiego/niemieckiego pilsa?

Też lubię sery, więc będę o nich pisać. Ostatni wpis dotyczy sera camembert z karmelizowanymi jabłkami (zrobiłam 'przedruk' z Piwowara).

 

 

Gratuluję talentu kulinarnego, fotograficznego i zacięcia do pisania tego bloga, który będę regularnie odwiedzał :beer:

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do wegetariańskiego stylu życia, ale raz na jakiś czas powinnaś przemóc swoje odruchy wymiotne :beer: i jakąś tłuściutką golonkę opisać na blogu. Większość miłośników piwa to jednak mięsożercy :beer: Sam pomysł miałaś świetny, aż szkoda skazywać go na małą popularność przez swoje poglądy.

Edytowane przez jacekan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do wegetariańskiego stylu życia, ale raz na jakiś czas powinnaś przemóc swoje odruchy wymiotne :beer: i jakąś tłuściutką golonkę opisać na blogu. Większość miłośników piwa to jednak mięsożercy :beer: Sam pomysł miałaś świetny, aż szkoda skazywać go na małą popularność przez swoje poglądy.

Nie boję się małej popularności i nie zamierzam opisywać golonek. :) Co Wy z tymi golonkami??? :)

Myślę, że to nie jest tak, że większość piwoszy to mięsożercy. Po prostu większość Polaków to mięsożercy.

 

A jak od czasu do czasu coś zjesz wegetariańskiego, to tylko Ci na zdrowie wyjdzie. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Nie mam nic do wegetariańskiego stylu życia, ale raz na jakiś czas powinnaś przemóc swoje odruchy wymiotne :) i jakąś tłuściutką golonkę opisać na blogu. Większość miłośników piwa to jednak mięsożercy :) Sam pomysł miałaś świetny, aż szkoda skazywać go na małą popularność przez swoje poglądy.

Jacekan niestety z odruchami wymiotnymi jest tak że one są i koniec kropka :|. Sam tak miałem przez 30 lat jak tylko poczułem zapach flaków choć jestem głównie mięsożerny. Aga ma blog taki jaki ma i za to jej szacunek się należy :)

 

 

 

P.S. A wszystkim kolegom którzy namawiają Ją do jedzenia mięsa polecam zrobienie loda swojemu szefowi w ramach zmieniania swojej natury i przemagania odruchów wymiotnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Piękne zdjęcia , ciekawe teksty Aga. Tylko tak dalej. Aż ślinka cieknie. Oczywiście nie namawiam Cię do zmiany przekonań jedzeniowych , ale mam nadzieję, że znajdzie się jakiś śmiałek mięsożerca - smakosz, który zaczerpnie inspiracje z pomysłu Agi i na równie dobrym poziomie opisze propozycje połączenia mięsa z piwem.

 

pozdrawiam

Arek S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.