Skocz do zawartości

Filtrator rurkowy - trochę praktyki


tzi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do najbardziej popularnego fermentora/wiadra 30 litrowego warto zmajstrować filtrator rurorkowy? Czy od razu stawiać na oplot?

 

Czy w przypadku filtratora z rurki nacinanej oczywiście od spodu nie ma problemu wynikającego z przylegania rurki do dna? Nie ma to wpływu na przytykanie filtratora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie myślę nad konstrukcją mojego filtratora rurkowego (z rurek pcv do ciepłej wody)... i mam pytanie jak głębokie mają być nacięcia ?? do połowy rurki czy do np. 1/3 ?? i czy sklejacie rurki czy są na luźno ze sobą złożone ?

Edytowane przez erulogoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie myślę nad konstrukcją mojego filtratora rurkowego (z rurek pcv do ciepłej wody)... i mam pytanie jak głębokie mają być nacięcia ?? do połowy rurki czy do np. 1/3 ?? i czy sklejacie rurki czy są na luźno ze sobą złożone ?

 

Ja w swoim nacinałem mniej więcej do połowy. Nie kleiłem, bo wchodzą w kształtki na wcisk a podczas mycia bardzo łatwo się rozkłada i można dobrze wypłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem budowę takiego filtratora z "platikowych" rurek Tu podziękowania dla @WiHuRa za pomoc. Nacięcia co ok. 5mm na głębokość ok. 1/3 przekroju rurki. Szczeliny są bardzo wąskie może ok. 0.5mm. Robiłem je piłką do metalu widoczną na zdjęciach. Jak przetestuję to zrobię małe "Zrób to sam" w odpowiednim dziale.

post-5337-0-06519500-1394389750_thumb.jpg

post-5337-0-12546700-1394389795_thumb.jpg

post-5337-0-53401600-1394389848_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem budowę takiego filtratora z "platikowych" rurek Tu podziękowania dla @WiHuRa za pomoc. Nacięcia co ok. 5mm na głębokość ok. 1/3 przekroju rurki. Szczeliny są bardzo wąskie może ok. 0.5mm. Robiłem je piłką do metalu widoczną na zdjęciach. Jak przetestuję to zrobię małe "Zrób to sam" w odpowiednim dziale.

 

Możesz przesłać jakieś informacje na temat pojemnika/skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim nacinałem mniej więcej do połowy

jak gęsto ?? co centymetr ?? i jaka grubość nacięcia ?

 

Tutaj masz fotki. Nacięcia trochę ciaśniej niż centymetr i na grubość brzeszczota. Po pierwszym filtrowaniu zlikwidowałem pionową rurkę bo zasysała mi "lewe" powietrze.

Edytowane przez Serpiente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Ile max zacieracie słodu w kegu 50l? Mam problem z filtracją gdy zacieram ponad 10-12kg słodu. Czy może to zależeć od grubości złoża filtracyjnego? Już kilka razy przerabiałem filtrator i już nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o zapewnienie porównywalnych odległości przepływu filtratu do ujścia. To powinno zapewnić bardziej równomierne wysładzanie młóta w całej objętości i przez to lepsza efektywność wysładzania. Zerknij na to http://www.howtobrew...ppendixD-1.html

 

Jakiej rurki użyli do uzyskania okręgów itp.? Można używać rur warstwowych typu Pexal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zbudowałem coś takiego:

 

28t7sm0.jpg

 

 

Jak oceniacie? Czy szczeliny i odległości są wystarczające? Czy jest ich wystarczająco dużo? Nacięcia około 1mm co 1cm do połowy szerokości. Na środku jest to "kolanko" i będzie połączone z kranem bezpośrednio rurką z CPVC ( takie jak i cały filtrator ). Myślę, że powinno dobrze zbierać całą brzeczkę tzn. z całej warstwy :) Proszę o komentarze czy jest w porządku czy powinienem coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO, powinieneś zrobić te nacięcia od dołu,

ale ja się nie znam, ja lubię piwo ;)

 

Oczywiście one będą od dołu już przy filtracji tylko do zdjęcia je ustawiłem do góry tak aby je było widać. To kilka sekund obrócić czy też rozmontować te rurki. Też się na tym złapałem nawet kilka postów wyżej sam o to pytałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zostało mi trochę rurkowego materiału, przerobiłem filtrator z oplotu na rurkowy. Szczeliny nacinane co centymetr. Wczoraj była jego próba i muszę przyznać - bez rewelacji. Wydajność niczym nie różni się od oplotowego. W 30 litrowej lodówce obydwa doskonale radzą sobie z 4kg słodu. Jeżeli jednak jest go ~9kg, to wydajność obydwu znacznie spada.

Podsumowując, moim zdaniem, nie warta skórka wyprawki. Znacznie łatwiej i taniej zrobić filtrator z oplotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zostało mi trochę rurkowego materiału, przerobiłem filtrator z oplotu na rurkowy. Szczeliny nacinane co centymetr. Wczoraj była jego próba i muszę przyznać - bez rewelacji. Wydajność niczym nie różni się od oplotowego. W 30 litrowej lodówce obydwa doskonale radzą sobie z 4kg słodu. Jeżeli jednak jest go ~9kg, to wydajność obydwu znacznie spada.

Podsumowując, moim zdaniem, nie warta skórka wyprawki. Znacznie łatwiej i taniej zrobić filtrator z oplotu.

U mnie różnica uwidoczniła się w filtrowaniu zasypów z dużą ilością surowców niesłodowanych, albo dużych zasypów ze słodami i ziarnami palonymi. Oplot zdecydowanie przegrywa z rurką miedzianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.