Skocz do zawartości

Wydarzenia w Warszawie 11.11.11


mimazy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na wyborach byłem i chodzę na każde. Prezes nie jest jakimś super-guru, zresztą kilka razy mnie obraził (zakamuflowana opcja niemiecka itd.), ale jego partia to jedyne ugrupowanie po 89r., które chciało coś zmienić w polskiej postkomunistycznej oligarchii.

 

Do Makarona aluzje niezamierzone, chciałem po prostu zauważyć, że od polityki się nie ucieknie, bo to tzw. salon/establishment przez dyskretne naciski kształtuje cały obraz polityczno-społeczny w Polsce. (przy okazji dzięki za cytaty z relacji angielskich). Odcinając się od polityki przymykamy oko na wszystkie nieprawidłowości, nie próbujemy dociekać prawdy, kto chce dla kraju dobrze, a kto chce dobrze tylko dla własnej kieszeni (lub, co gorsza, dla interesów Niemiec czy Rosji - vide umowa na gaz do 2037r. czy odpuszczenie Nordstream). BBC to raczej nie jest wzór prawicowej TV, zresztą w ogóle prawica w Europie po 68r. raczej w odwrocie.

 

Nie rozumiem, dlaczego miałbym ukrywać swoje poglądy polityczne, to trochę tak samo jak z ukrywaniem/uważaniem za sferę wyłącznie prywatną swojej wiary. Kolejne wypychanie poza margines dialogu.

 

Ale w porządku, jeśli nie podoba się, że w Hyde Parku rozmawia się o polityce, to już nie będę na ten temat pisał.

Półżartem: ucieczka z kraju to patriotyzm, bo stworzę nowe miejsce pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w porządku, jeśli nie podoba się, że w Hyde Parku rozmawia się o polityce, to już nie będę na ten temat pisał.

Tak, bo jak już wcześniej koledzy zauważyli nie poruszamy na tym forum tematów politycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A GDY NA WOJENKE

A gdy na wojenke szli Ojczyznie służyć,

wicher wiał im w oczy od rozstajnych dróg,

niebo sie nad nimi zaczynało chmurzyc,

pod deszczową chmurą w polu krakał kruk.

 

Nikt im iść nie kazał...poszli ? bo tak chcieli,

bo takie dziedzictwo wziął po dziadku wnuk...

Nikt nie pytał o nic, a wszyscy wiedzieli,

za co idą walczyć, komu płacić dług.

 

Matki się u strzemion synom nie wieszały,

żony się pod nogi nie kładły na próg,

dzieci nie płakały, dzieci nie wołały

ojców, których w polu smiercią witał wróg.

 

Poszli śpiewajacy, krwawym trudom radzi,

ledwie przed switaniem zagrał złoty róg.

Matki im mówiły: ? Niech was Bóg prowadzi!

Żony im mówiły: ? Niech was strzeże Bóg!

 

Tylko w ciemne nocki, kiedy po ugorze

szedł spod czarnych borów głuchy armat huk,

ktoś sie cicho modlił w murowanym dworze,

ktoś w bielonej izbie głową bił o próg.

 

A gdy do Warszawy, do samej Warszawy

dojść we krwi i ranach pozwolił im Bóg,

witał ich milczeniem tłum zawsze ciekawy,

milcząc deptał serca rzucone na bruk.

Słoński Edward 1 grudnia 1915

 

******************************

 

Daj nam poczucie siły

I Polskę daj nam żywą,

By słowa się spełniły

Nad ziemią nieszczęśliwą.

 

Jest tyle sił w narodzie,

Jest taka mnogość ludzi;

Niechże w nich Duch Twój wstąpi

I śpiących niech obudzi.

 

Niech się królestwo stanie

Nie krzyża, lecz zbawienia.

O, daj nam Jezu Panie,

Twą Polskę objawienia.

 

Nie ścierpię już niedoli

Ani niewolnej nędzy.

Sam sięgnę lepszej doli

I łeb przygniotę jędzy.

 

Zwyciężę na tej ziemi,

Z tej ziemi PAŃSTWO wskrzeszę.

Synami my Twoimi,

Błogosław czyn i rzeszę!

 

Stanisław Wyspiański z dramatu Wyzwolenie 1902

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w stanie wyrobić sobie opinii na temat tego filmiku

 

'>http://www.youtube.com/watch?v=

 

bo ten jest jednoznaczny (fragment wkleiłem wcześniej)

'>http://www.youtube.com/watch?v=

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że polityka nie ma tutaj znaczenia, młodzi ludzie pławią się w agresji i przemocy i dla nich nie jest ważne pod czyim sztandarem, byle by bić, niszczyć, walczyć. Najgorsze jest to że to są ludzie młodzi wychowani już w wolnej Polsce i zupełnie nie wiem jaki może być powód takiego zachowania. Dla mnie np jest niewyobrażalne jak można pluć na mundur policjanta, albo go bezkarnie atakować. Jeśli tak się zachowują w stosunku do policjantów, to jak się zachowają w stosunku do zwykłych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że polityka nie ma tutaj znaczenia, młodzi ludzie pławią się w agresji i przemocy i dla nich nie jest ważne pod czyim sztandarem, byle by bić, niszczyć, walczyć. Najgorsze jest to że to są ludzie młodzi wychowani już w wolnej Polsce i zupełnie nie wiem jaki może być powód takiego zachowania. Dla mnie np jest niewyobrażalne jak można pluć na mundur policjanta, albo go bezkarnie atakować. Jeśli tak się zachowują w stosunku do policjantów, to jak się zachowają w stosunku do zwykłych ludzi.

Dołączę się do dyskusji.

 

Po pierwsze primo: Polska nie jest wolna, Polska jest pod okupacją Unii Europejskiej.

Po drugie primo: Jak Policja biega tylko za pijanymi kierowcami a boi się złapać byle jakiego złodzieja to i szacunek dla panów policjantów znika. Z resztą co to za kraj w którym policjant za to że strzela do bandyty idzie siedzieć. To są m.in przyczyny takiego stanu rzeczy. Ogólnie żyjemy w systemie w którym wszystko stoi na głowie. Niestety tak jest w całej zachodniej cywilizacji. To są przyczyny wg mnie, a skutki nie długo wyjdą na jaw. Już panom politykom coraz ciężej jest je ukrywać.

 

Ach, po co wszedłem na ten wątek, idę po piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że polityka nie ma tutaj znaczenia' date=' młodzi ludzie pławią się w agresji i przemocy i dla nich nie jest ważne pod czyim sztandarem, byle by bić, niszczyć, walczyć. Najgorsze jest to że to są ludzie młodzi wychowani już w wolnej Polsce i zupełnie nie wiem jaki może być powód takiego zachowania. Dla mnie np jest niewyobrażalne jak można pluć na mundur policjanta, albo go bezkarnie atakować. Jeśli tak się zachowują w stosunku do policjantów, to jak się zachowają w stosunku do zwykłych ludzi.[/quote']

Dołączę się do dyskusji.

 

Po pierwsze primo: Polska nie jest wolna, Polska jest pod okupacją Unii Europejskiej.

Po drugie primo: Jak Policja biega tylko za pijanymi kierowcami a boi się złapać byle jakiego złodzieja to i szacunek dla panów policjantów znika. Z resztą co to za kraj w którym policjant za to że strzela do bandyty idzie siedzieć. To są m.in przyczyny takiego stanu rzeczy. Ogólnie żyjemy w systemie w którym wszystko stoi na głowie. Niestety tak jest w całej zachodniej cywilizacji. To są przyczyny wg mnie, a skutki nie długo wyjdą na jaw. Już panom politykom coraz ciężej jest je ukrywać.

 

Ach, po co wszedłem na ten wątek, idę po piwo ;)

Żyjemy w systemie w którym powoli robi się normalnie. Czyli prawo obowiązuje każdego, już nie te czasy gdy policja bezkarnie mogła robić co się jej podoba.

 

Duma policji jakoś przeżyje, trupów nie wskrzesisz (pamiętaj, że możesz to być każdy z nas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na tym kontynencie na jaki mieszkamy za dużo polityki a za mało działania.Skuteczność naszej policji jest zerowa strach pomyśleć co będzie dalej.Skoro u nas policja nic nie robi to znaczy że nasz kraj to raj dla robienia burd można zapraszać faszystów,al kaida u nas można się wyżyć do woli.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w systemie w którym powoli robi się normalnie. Czyli prawo obowiązuje każdego, już nie te czasy gdy policja bezkarnie mogła robić co się jej podoba.

Dlatego złodzieje i bandyci są bezkarni. Ale mandat za brak pasów czy za piwko w parku to chętnie i bezkarnie wlepiają;)

 

A co do systemu to nie długo się zmieni. "Ustroje padają nie dlatego że są okrutne i złe tylko dlatego że bankrutują" Cyril Northcote Parkinson. A nasz system stoi na skraju bankructwa.

 

najgorsze jest to że uczciwi ludzie pracują na takich pasożytów.

Między innymi dlatego że nie opłaca się być uczciwym i pracowitym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego złodzieje i bandyci są bezkarni. Ale mandat za brak pasów czy za piwko w parku to chętnie i bezkarnie wlepiają:cool:

Zapominasz o jednym fakcie. Bandytą i złodziejem staje się ktoś skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Policja ma na celu doprowadzić podejrzanego przed wymiar sprawiedliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Przez to że policja nie doprowadza, bandyta wg Twojej definicji nigdy nie zostanie uznany przez państwo bandytą (z własnego otoczenia mam wiele przykładów bezczynności policji na przestępstwa), bo go policja po prostu nie złapie. Oni "doprowadzają" tylko tych podejrzanych o przestępstwa, a właściwie wykroczenia, które łatwo wykryć. W aktach będzie ładnie widniało że pilnują naród.

 

Nie chce mi się ciągnąc już tej dyskusji, przed wyborami się wystarczająco nagadałem, ze słabym skutkiem :) (nie głosuje na PiS jakby co na PO też nie :cool:)

Edytowane przez Keleris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję 11.11.'11 być w Warszawie (nie na żadnych pomylonych pochodach ale na koncercie mojej ulubionej kapeli). Idąc do klubu na tenże koncert (musieliśmy iść, bo komunikacja miejska przez pochody właśnie była sparaliżowana) natknęliśmy się na "Marsz Niepodległości". Spośród wielu normalnych, spokojnie idących ludzi niosących flagi/transparenty (z których treścią w dużym lub większym stopniu zwykle się nie zgadzałem) w oczy rzucali się:

- Kolesie z ilością % we krwi utrudniającą poruszanie się i powodującą potrzebę podlewania przydrożnego pasa zieleni produktami metabolizmu

- "Łyse Pały" z racami, często w szalikach Legii, występujące grupowo

- "Łyse Pały" bez rac, ale z szalikami z jawnie faszystowskimi symbolami

- Koleś w jednej ręce dzierżący flagę, w drugiej trzymający kostkę brukową.

 

Wracając autobusem nocnym z koncertu miałem za to wątpliwą przyjemność jechać w towarzystwie grupy mocno wstawionych kolesi, trzymających w ręce nie do końca puste butelki z wódką i noszących polskie flagi niczym peleryny, Którzy to zaraz po wejściu do pojazdu postanowili najgłośniej jak się da oznajmić wszystkim, że należą do Młodzieży Wszechpolskiej. Potem czekał nas popis ich zdolności wokalnych w formie przyśpiewek wychwalających Romana Dmowskiego oraz w niezbyt cenzuralny acz bardzo sugestywny sposób opisujących, co by Wszechpolacy zrobili gdyby dorwali jakiegoś "czerwonego". Po tym wszystkim finał, po dopiciu z gwinta ostatnich kropli okowity kolesie bardzo zainteresowali się, czy ich współpasażerowie (czyli my) nie mają jakiegoś problemu. Jatka wisiała w powietrzy, na szczęście co słabiej zamroczeni (etanolem lub/i ideologią) koledzy agresorów wyszarpali ich z autobusu na właściwym przystanku.

 

Nie mam pojęcia co ten sceny miały wspólnego z naszą niepodległością. Jako Polakowi jest mi najzwyczajniej w świecie wstyd za to, co widziałem.

 

Każda strona winę zrzuca na innych, a wina jak zawsze leży pewnie po środku. Nie uwierzę, jak ktoś mi powie, że te marsze z założenia były pokojowe - od początku wiadomym było dla każdego, że skończy się na burdach.

 

Z przymrużeniem oka:

Jedną w tych wydarzeniach znajduję ostoję stałości - w prezesie JK. Z miesiąc temu byłem pewny, że cokolwiek tego dnia się wydarzy w Warszawie, choćby nawet wulkan wybuchł, to będzie na pewno winą Tuska. I w tym mnie Pan Prezes nie zawiódł :cool:

 

P.S. @Keleris:

Akurat okupacja Polski przez Unię Europejską to jedna z najlepszych rzeczy, jaka wg mnie mogła się nam przydarzyć. Ja na tym wiele, oj wiele zyskałem - jako zwykły obywatel, obecnie sobie życia poza Unią wyobrazić nie potrafię - i nie chcę.

Edytowane przez TomX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. @Keleris:

Akurat okupacja Polski przez Unię Europejską to jedna z najlepszych rzeczy, jaka wg mnie mogła się nam przydarzyć. Ja na tym wiele, oj wiele zyskałem - jako zwykły obywatel, obecnie sobie życia poza Unią wyobrazić nie potrafię - i nie chcę.

Ja Unii nienawidzę(mimo że ciągnę dotacje jak się da;)) inni kochają, nie w tym rzecz. Po prostu nie jesteśmy już niepodlegli, więc nie widzę sensu świętowania dnia Niepodległości.

 

P.S. I spróbuj sobie wyobrazić jakby to było jakby Energia i paliwo było 3-krotnie tańsze, a byłoby gdyby nie dyrektywy z UE.

Edytowane przez Keleris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie że większość tych incydentów jest powodowana przez młodych ludzi, którzy żyją z dnia na dzień, nie myślą o przyszłości, liczy się na nich picie, burdy i chaos. Nie ważne, mecz, parada, ważne żeby był alkohol i przemoc.

 

Kiedyś jednostki, które nie robiły nic pożytecznego po prostu umierały. Teraz są chronione. Moja mama pracuje w szkole gdzie jest mnóstwo rodzin wielodzietnych, gdzie w jednym domu żyje matka 3 ojców i 10 dzieci. Przenoszą się ze szkoły do szkoły tylko po to żeby zbierać kolejne zasiłki, doskonale wiedząc co im się należy, ale oprócz tego to tylko leżą do góry brzuchem, a dzieci nawet nie nauczą się tabliczki mnożenia. Jaka jest ich przyszłość? pójdą do pracy zarabiać na siebie i emerytów? nie, będą leżeć pod tv i tylko wyciągać kasę po następne zasiłki. Ktoś ze znanych ludzi kiedyś powiedział "dajecie ludziom pieniądze za to że nie pracują i się dziwicie że macie bezrobocie". Przy obecnym układzie nie wiem czy nie lepiej jest pracować na czarno, oszukiwać fiskus bo i tak nie będzie komu zarabiać na emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. @Keleris:

Akurat okupacja Polski przez Unię Europejską to jedna z najlepszych rzeczy, jaka wg mnie mogła się nam przydarzyć. Ja na tym wiele, oj wiele zyskałem - jako zwykły obywatel, obecnie sobie życia poza Unią wyobrazić nie potrafię - i nie chcę.

Niestety (lub stety), ale muszę zgodzić się z Kolegą Kelerisem. Unia Europejska z pięknego projektu gospodarczego, zmieniła się w nieznośny (a dla niektórych wręcz nienawistny) projekt polityczny- z bizantyjską biurokracją, socjalizmem w gospodarce i nieznoszącą sprzeciwu poprawnością polityczną. Dopóki starczało kasy - większości ludzi to nie przeszkadzało, ale prawdziwy kryzys już łomocze do drzwi. A jak powiedział pewien filozof - "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy". I niestety chyba wkrótce się o tym przekonamy (pewnym pocieszeniem jest to, że Polacy jako naród zaradny i przyzwyczajony do niedogodności da sobie radę, natomiast 'wypasione" i zdemoralizowane społeczeństwa europy zachodniej niekoniecznie).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym układzie nie wiem czy nie lepiej jest pracować na czarno, oszukiwać fiskus bo i tak nie będzie komu zarabiać na emerytury.

Ja mam nadzieję że zniosą wreszcie ten komunistyczny wynalazek "Emerytury". To tylko spowalnia rozwój, szczególnie utrudnia rozwój małych przedsiębiorstw.

 

Dokładnie, nie popieram Janosikowania. Jak ktoś chce dawać pieniądze na cele charytatywne to dobrowolnie, wtedy dobrze przemyśli czy ta złotówka dana biednym będzie dobrze przez niego spożytkowana. I co do dotacji które też biorę(na naukę tylko). Zakała społeczeństwa, ludzie nie myślą jak zrobić biznes który się utrzyma, tylko jak zrobić biznes który dostanie dotacje. Jednym słowem marnotrawstwo pieniędzy.

 

Niestety (lub stety), ale muszę zgodzić się z Kolegą Kelerisem

Naprawdę chciałbym żeby było tak pięknie jak mówi Jego Ekscelencja Donald Tusk.

Edytowane przez Keleris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w każdej większej grupie znajdą się tacy, co szukają zadymy i tacy, co swoim marszem/pochodem/manifestacją chcą coś wyrazić. Demokracja ma tą piękną właściwość, że nikomu nie może zamknąć ust ani zakazać głoszenia jakichkolwiek poglądów (choć z tym już nawet konstytucja się nie zgadza, ale o tym może kiedy indziej). Mówicie że ten marsz był zły, manipulowany etc - może i był, nikt tego teraz ze 100% pewnością nie ustali. Pewne jest natomiast, że ci którzy chcieli coś wyrazić mogli iść i to zrobić. Nie mówię tu oczywiście o jednostkach robiących burdy, ale o tych mniej medialnych manifestujących - zarówno tych prawych, jak i lewych.

 

Mówicie że marsz z definicji nie miał być pokojowy - możliwe, ale niesposób ustalić tego ze 100% pewnością zanim się odbył. Demokracja ma to do siebie że nie może zakazać manifestowania jakichkolwiek poglądów. Gdyby ktoś mógł odgórnie orzec, że jakiś marsz ma się nie odbyć "bo nie będzie pokojowy" to niebezpiecznie zbliżylibyśmy się do totalitaryzmu.

 

Tak więc dochodzimy do tego, że system jest dobry - nie zabrania niczego, pozwala do woli demonstrować - ale niektórzy ludzie do niego nie dorośli. Nie wiem jak Wy, ale ja dziękuję losowi że żyję w takim ustroju. Burdy na ulicach od czasu do czasu są lepsze niż zamordyzm, cenzura i jedna słuszna ideologia.

 

Co do wandali (tych z dowolnej strony) oczywiście należy wyciągnąć konsekwencje karne - nie za poglądy, ale po prostu za chuligaństwo.

Ktoś pisał ze policja przyjęła zbyt defensywną postawę. Moim zdaniem nic innego zrobić nie mogła. Pacyfikacja podpitej, agresywnej tłuszczy która czuje się silna grupą doprowadzi jedynie do śmierci kilku osób. To z kolei zaowocuje jeszcze większymi zamieszkami przeciw agresywności policji.

Jedynym sensownym wyjściem jest zaprzestanie eskalacji i wyłapanie winnych już po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nic nie mogła zrobić to za co biorą pieniądze od podatnika,jak się płaci to się wymaga dobrej roboty.Ja w prace nie powiem że nic nie jestem w stanie zrobić,robię to co do mnie należy i nie ma tłumaczenia.Narzekają na niskie zarobki to może najpierw niech zaczną porządnie pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.