Skocz do zawartości

płatki dębowe


Tanksztela

Rekomendowane odpowiedzi

racja, pytanie jakie piwo i jaki efekt chcesz uzyskac. Inna sprawa ze bywaja tez rozne rodzaje platkow, w roznym stopniu opiekane. Ja na przyklad swego czasu do czekoladowego stouta dawalem 60g srednio opiekanych, ale sam stout byl tak intensywny w smaku ze platki ostatecznie byly gdzies na dalszym planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat. Mam płatki dębowe "HEAVY TOAST" dostępne w Biowinie i Obi :) skorzystałem z nich przy robieniu miodu, później wyparzyłem i mają teraz ciekawy aromat miodowo dębowy. Dodawał ktoś kiedyś coś takiego do piwa? Jeszcze nie wiem do czego by je dodać i czy nie lepiej je wyrzucić.

 

 

mam nadzieję, że zwrot "Dodawał ktoś kiedyś coś" jest w miarę zrozumiały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasyp był taki

 

3 kg wędzony whiskey

1 kg wędzony Steinbach

1 kg wiedeński

1 kg monachijski

0,1 kg zakwaszający

 

wiec bardziej wędzony w dymie torfowym. Whiskey i beczka to pasuje. Myśląc o tej warce kupiłem płatki mocno opiekane. Teraz się waham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pływają po powierzchni -- jest z tym pewien problem, bo pod koniec przelewania co mniejsze są w stanie "zaciągnąć" się do wężyka. Pończocha taka jak po chmieleniu na zimno wiele tu nie da, bo płatki nie są na tyle duże, żeby przejść przez wężyk (przynajmniej ja takich nie miałem), jedynie go zaczopowują go u wejścia. Da się to rozwiązać odganiając je np. łyżką piwowarską, ale trochę ciężko to wykonać w pojedynkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Odkopie temat

Robiłem american stouta z dodatkiem płatków średnio opiekanych, które to dodawałem po przelaniu z burzliwej (albo bez przelewania na cichą, tak czy siak kiedy byłem pewien, że fermentacja ustała), wcześniej wygotowałem je przez 10 minut i wrzuciłem co ważne same płatki bez tego w czym się gotowały. Pytanie jakie mam to czy można razem z płatkami wlać wodę, w której się gotowały co wzmocni efekt czy raczej może to wnieść jakieś niechciane smaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.