Skocz do zawartości

Czas aktywności OXI


sp5

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Armex 2000 to to samo co Armex 5 tylko już w połączeniu z aktywatorem? Co jest wygodniejsze w użyciu? Czy można tym dezynfekować "w locie" np. sitko, łyżkę itp. jeśli jest potrzebna "na już" czy trzeba czekać jakiś czas aż preparat zadziała? Płuczecie po użyciu? Ja teraz używam piro i jestem zadowolony ale zastanawiam się czy to nie będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armex 5 to koncentrat z którego robisz mieszaninę aktywną - zaktywowany roztwór ClO2 o stężeniu 2000 ppm(Armex 2000). Dla mnie wygodniejszy jest preparat OXI(nadwęglan sodu), w ClO2 trochę przeszkadza mi duszący zapach chloru. W instrukcji piszę żeby zwilżyć powierzchnię dezynfekowaną i pozostawić do wyschnięcia, więc jakiś czas trzeba odczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znalazłem ofertę, o której wspomina Kolega mateos (popularny serwis aukcyjny).

Czy stosuje się go tak samo jak OXI, czyli przez kilkuminutowy kontakt z dezynfekowanym przedmiotem, bez konieczności płukania (stężenie wspomniane tutaj 4g/litr)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znalazłem ofertę, o której wspomina Kolega mateos (popularny serwis aukcyjny).

Czy stosuje się go tak samo jak OXI, czyli przez kilkuminutowy kontakt z dezynfekowanym przedmiotem, bez konieczności płukania (stężenie wspomniane tutaj 4g/litr)?

Jeżeli sprzedaje to Provi-Poland to dawkowanie tak samo jak OXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam' date='

znalazłem ofertę, o której wspomina Kolega mateos (popularny serwis aukcyjny).

Czy stosuje się go tak samo jak OXI, czyli przez kilkuminutowy kontakt z dezynfekowanym przedmiotem, bez konieczności płukania (stężenie wspomniane tutaj 4g/litr)?[/quote']

Jeżeli sprzedaje to Provi-Poland to dawkowanie tak samo jak OXI.

Zgadza się. To ten sprzedawca.

A jak wygląda stosowanie, podobnie jak z OXI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... chemią przymywać drożdże ? ja zawszę przemywam wodą albo mineralną ,albo przegotowaną.

ja tam się nie znam, ale w wiki pisali żeby przemywać ClO2, ale jak sama woda wystarczy to jeszcze lepiej.

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, po pierwsze witam wszystkich na forum :)

 

Podpinając się pod temat mam pytanie do kogoś z doświadczeniem chemicznym, czy roztwór OXI można przelać do pojemnika np. po płynie do mycia szyb i spryskiwać fermentor? Czy OXI nie straci wtedy właściwości dezynfekujących? Czy kilkusekundowy kontakt powierzchni z OXI pozwoli zdezynfekować powierzchnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Chemikiem nie jestem, ale Kilka postów wyżej jest napisane, że wymaga kilku minutowego kontaktu. Co do trwałości tu masz odpowiedzi i trochę innych informacji. Myślę, że jak spryskasz kilka razy w odstępie minutowym to nic się nie stanie, a będziesz spał spokojniej ;) Czytać, szukać i jeszcze raz czytać! Pozdrawiam i życzę powodzenia w warzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kauflandzie jest nieco drożej, 6.99 za 600g. Ale za to odbiór osobisty codziennie do 21, a w niedzielę do 20. ;)

 

W Biedrze chyba cena podobna.

 

Przy takiej cenie to chyba nie ma co ścibić.

 

Przypominam tylko , że w Biedronce ma niewielki dodatek detergentów . Natomiast wersja OXY z Auchana jest czystym nadwęglanem i kosztuje w okolicach 5 zł / 500 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Biedronce ma niewielki dodatek detergentów . Natomiast wersja OXY z Auchana jest czystym nadwęglanem

 

kiepski chyba ze mnie chemik, bo zastanawia mnie jedna rzecz:

Carrefourowa wersja OXY (o ile się nie mylę Auchanowa też) to wersja 30%. Skoro 30% jest czystym nadwęglanem, to co stanowi 70%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już wałkowany. Składnika jest > czyli powyżej 30% , tak się to oznacza. Sprawdzane było u producenta mailowo i na stronie . To czysty nadwęglan.

 

Wysłane z mojego Pro dual 10 core przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jestem mało rozgarnięty, ale jeszcze raz:

 

skoro jest powyżej 30% czystego nadwęglanu, to co stanowi resztę?

 

Quentin, czytałem sporo o OXY, ale nie znalazłem odpowiedzi, być może przeoczyłem, a może moje pytanie jest niezasadne, bo kiepski ze mnie chemik i czegoś nie rozumiem. Ale jeśli znasz odpowiedź to napisz, to szybciej niż pisać: temat wałkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.