Skocz do zawartości

Witam


Afghan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich piwowarów. Smakoszem piwa jestem już od wielu lat, ale od jakiegoś czasu zaczął mnie interesować temat produkcji własnego domowego piwka. Od kilku dni czytam artykuły i posty na tym serwisie i coraz bardziej przekonuję się do postawienia swojej pierwszej warki :cool: Jeszcze dwa dni temu chciałem pierwszą warkę robić z brewkita ale jak trochę już poczytałem to chyba zacznę od piwa z ekstraktu słodowego, w sumie nie wygląda jakoś trudno, a już o krok bliżej do zacierania :). Ale nic, zobaczymy jak to będzie, jeszcze trochę czasu minie, bo muszę jakiś sprzęt kupić i trochę więcej teorii przyswoić, a potem się zobaczy, także wracam do czytania :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam i patrze, że to zacieranie nie jest jakoś strasznie trudne.:rolleyes: Hmmm, może jeszcze wyjdzie, że zacznę od zacierania :) Widziałem kilka nie trudnych przepisów dla laika ;) Bym musiał jeszcze oprócz podstawowego sprzętu skołować duży garnek, no ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. Uzupełnij dane, z jakiej miejscowości jesteś. Może ktoś mieszka po sąsiedzku i pomoże, doradzi.

Mieszka, mieszka... Witam sąsiada! Oczywiście chętnie pomogę, pokażę omówię co i jak, a nawet sprzętu pożyczę. Konkursowych piw co prawda nie warzę, ale coś tam wiem na temat zacierania. Generalnie, chyba jak większość forumowiczów, zachęcam do takiego sposobu. Jakby były pytania to wal śmiało na PW. Na forum zaglądam praktycznie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i powodzenia życzę.

Ja zacząłem od brew-kita i powiem ci jedno, skocz do sklepu kup gar 30 l i zaczynaj od warzenia. Od tego momentu dopiero zaczyna się przygoda i docenienie własnręcznie uwarzonego piwa. Szkoda czasu na "podróbki" :smilies: Ja ten błąd popełniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka, mieszka... Witam sąsiada! Oczywiście chętnie pomogę, pokażę omówię co i jak, a nawet sprzętu pożyczę. Konkursowych piw co prawda nie warzę, ale coś tam wiem na temat zacierania. Generalnie, chyba jak większość forumowiczów, zachęcam do takiego sposobu. Jakby były pytania to wal śmiało na PW. Na forum zaglądam praktycznie codziennie.

Witam Havran. Kolega z Węgrowa! To rzut beretem ;) A dużo Havran już warek nastawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Ja też uwarzyłem 3 puchy Coopersa nim zatarłem. Błąd życiowy powiadam Ci!!! Kupuj gar i jedź z koksem! Wybierz coś na początek z jednotemperaturowym , prostym zacieraniem.... Zobaczysz co za efekt!

 

Pozdrawiam z Pomorza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka' date=' mieszka... Witam sąsiada! Oczywiście chętnie pomogę, pokażę omówię co i jak, a nawet sprzętu pożyczę. Konkursowych piw co prawda nie warzę, ale coś tam wiem na temat zacierania. Generalnie, chyba jak większość forumowiczów, zachęcam do takiego sposobu. Jakby były pytania to wal śmiało na PW. Na forum zaglądam praktycznie codziennie.[/quote']

Witam Havran. Kolega z Węgrowa! To rzut beretem :P A dużo Havran już warek nastawiłeś?

Witam. Straciłem rachubę i nie dlatego, że tak dużo tylko po prostu nie liczę. Na szybko szacuję na około 40 warek. To niewiele jak na 3 lata, ale wystarczająco dużo żeby znać podstawy. Nie sugeruj się info o mnie, jest nieco mylące. Jestem tu od 2009 roku, ale wcześniej pod innymi nickiem. Oczywiście zachęcam do zacierania. Początek też był z puszki i uważam to za zbędne doświadczenie. Proponuje PW żeby nie zaśmiecać forum. Przepraszam za brak polskiego języka, piszę z telefonu.

Edytowane przez Havran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.