Skocz do zawartości

Mętne piwo


dominiox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jejski=Stawiam na filtrację. Błąd musi być tutaj!

Po filtracji brzeczka była klarowna

 

Makaron=Albo jakosc slodu.

Uwarzono wg wskazówek z zestawu BA PALE ALE wersja nieśrutowana (słody WEYERMAN).

Śrutowano w dniu warzenia

 

Franekkkk=A jak podczas gotowania brzeczki? Zaobserwowałeś przełom?

Tak przełom był bardzo wyraźny.Po zdekantowaniu na dnie było bardzo dużo osadu białkowego

(chmiel gotowałem w woreczkach)

 

 

Poczekam jeszcze do końca tygodnia i jeżeli nie będzie poprawy to chcę zrobić roztwór z żelatyny,

wlać do gąsiora poczekać ze 3 dni i butelkować.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 5 lat później...

Moja ostatnia warka po ponad 3 tygodniach fermentacji, w tym dwóch w 25 stopniach była bardzo mętna. BLG było niezmienne od ponad tygodnia, więc dodałem żelatynę i wstawiłem do lodówki do temperatury 1 C. Po tygodniu wygląda tak

IMG_20210822_073311.thumb.jpg.29e7ff6037a93f3ffc2ff0b18efb2bc5.jpg

Co może być przyczyną aż takiego zmętnienia? Robiłem próbę jodową piwa i jest negatywna. Brzeczka przed fermentacja, o ile pamiętam, była taka jak zawsze.  Infekcji chyba nie ma, na powierzchni nie ma nic niepokojącego, odfermentowanie ok 85%, w smaku okej. Do piwa dodałem gęstwę US-05 w dużej ilości, jakieś pół litra tego co zebrałem z poprzedniej warki - wcześniej rozcienczyłem ją wodą i po pół godzinie zdekantowałem znad najgorszych zanieczyszczeń. Robiłem już tak kilkukrotnie i było okej.

Co może być przyczyną takiego zmętnienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przyczyną może być: zakażenie, złe wysładzanie, kiepski słód, brak whirfolca/mchu irlandzkiego, a może ten styl tak ma???? itp. itd.  

Napisz jakie to piwo, jaki zasyp, jakie słody, jakie temp. zacierania, jak wysładzałeś? Może coś zmieniłeś w porównaniu do ostatnich warek na tych drożdżach?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, franek_1986 napisał:

Co może być przyczyną takiego zmętnienia?

Niepełna konwersja skrobi, kiepskie drożdże, nieprawidłowy skład wody, złe pH zacieru, złe pH wody do wysładzania, polifenole, chmiel. Długo by wymieniać. Posłuchaj odcinka Alchemii o zmętnieniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.