Skocz do zawartości

Płyta grzejna a warzenie


pucek

Rekomendowane odpowiedzi

jakoś boję się postawić takiego wielkiego gara (~30l) na niej.

 

ja swój garnek 36,5 litra wypełniony brzeczką w ilości ok 26-28 litrów na początku chmielenia spokojnie stawiam na płycie i nic się nie dzieje

Edytowane przez Xenocyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już sporo o tym, że "nic się nie dzieje". Kiedyś na necie widziałem nawet filmik co koleś robił z taką taflą szkła i po prostu ciężko mu ją było w jakikolwiek sposób uszkodzić.. no ale jednak opory są :) Ale widziałem też tu na forum przypadek kolegi, któremu taka płyta strzeliła.

 

Patrząc dodatkowo na aspekt ekonomiczny rozwiązania, chyba jednak kociołek elektryczny będzie lepszą opcją, bo sam 30l gar ze stali szlachetnej kosztuje ~250zł. Przy większym wybiciu to już raczej stawiałbym na taboret gazowy.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo te pod garem przestały grzać, może jakieś zabezpieczenie temperaturowe?

Zacytuję siebie

Każda to ma pewnie. Miałem to samo przy pierwszej warce na płycie. Zamontowałem mały 5x5cm wentylator pod indukcją w szafce. Nie ma problemów. Powerboost przez 1:30h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa tego rodzaju płyt grzejnych / elektrycznych do gotowania ?

 

post-3232-0-32415700-1330941511_thumb.jpg

 

Chodzi mi o tego rodzaju kuchenki (również te do zabudowy), z dwoma polami, o mocy łącznej >2500W (kuchenki do zabudowy mają nawet 3500W).

 

Chciałbym na takiej kuchence postawić garnek 50l (czyli garnek obejmowałby dwa pola grzejne) i gotować brzeczkę.

Kilka dni temu,kupiłem podobną maszynkę, jak z Twojego zdjęcia.. Moc 3050 W, skrajna odległość palników - 40 cm.

Jeszcze go nie testowałem, ale do tej pory gotowałem na starej jednopalnikowej maszynce, chyba z 700-800W, plus grzałka 2000W zamontowana w 40 litrowym garnku i dawało spokojnie radę.

W połowie tygodnia będę warzył, więc wrzucę tutaj informację, jak sobie maszynka radzi.

Edytka:

Dopiero teraz zauważyłem, że WIHuRA pytał miesiąc temu. :)

Edytowane przez Krzysztoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.