Skocz do zawartości

India Ale Pale


rysiek103

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem sobie drugiego brewkita, India Ale Pale z seri Muntons Gold. Podstawowa instrukcja informuje, że uważę piwo 4.5% ale jeżeli dodam dodatkowo 1 kg cukru - zalecany browarniany- to mogę osiągnąć 6% piwo. Na niektórych forach zalecano by uważyć 18 litrów zamiast 23 by osiągnąć podobny procent, czy zamiast cukru zastosować coś innego? Czekam na Propozycje doświadczonych piwowarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kity z serii Delux. Fakt są drogie, ale jakość piwa jest dużo lepsza (do tego dobre drożdże; Gęstwy często miewam w nadmiarze :D ).

Co do dodawania cukru/cukru piwowarskiego (cukier z dodatkami) czy Enchancer'a (pół na pół cukier z esktraktem, w sumie do ciemnych piw jeszcze ujdzie) i innych wynalazków tak prawdę mówiąc nie poprawią smaku.

Dobre efekty można uzyskać tylko z ekstraktu słodowego, który jest drogi. Dlatego najlepiej zacierać, sprzęt się zwróci bardzo szybko.

Sprzęt jak potrzebujesz mogę Ci pożyczyć na weekend, to dopiero zobaczysz różnicę w jakości między puszką z zacieraniem.

 

 

EDIT

Doczytalem, że masz Muntons Gold IPA, czyli bardzo dobry zestaw. Nie zepsuj go dodając cukru!! Tutaj kalkulacja jest prosta, albo dobre piwo, albo mocne. Bardzo ciężko o kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pamiętaj o tym, że nachmielenie puchy jest wyliczone na odpowiednią ilość gotowego produktu.

Zmniejszając ilość możesz (choć nie musisz) otrzymać piwo bardziej nachmielone niż zakładał producent.

No i powtórze za kolegami - zacznij zacierać !

Edytowane przez lesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.