Skocz do zawartości

Receptura i sekret piwa FISCHER


karczmarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, przed kilkoma miesiącami kupiłem francuskie piwo "Fischer", przede wszystkim skusiła mnie butelka o ciekawej formie. Piwo było bardzo drogie, 10 zł za 0,65 l butelkę, toteż byłem bardzo ciekaw jak smakuje taki trunek. Pewnie wielu z Was je piło, więc moje pytanie jest skąd w tym piwie biorą się te nuty szampana oraz wytrawnego wina (mi kojarzy się z nadreńskim Rieslingiem)? Czy jest to kwestia drożdży czy słodów, bądź jakiejś sekretnej techniki? Czy może jest to po prostu mieszanka nie tylko piwa, ale i np. szampana...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy dany posmak jest wadą czy zaletą zależy od stylu i kompozycji piwa.

 

Posmaki bananowe są pożądane w weizenach, diacetylowe w angielskich ale, winne, sherry w piwach ciemnych i mocnych itd.

Zgadzam się w pełni, ale karczmarzowi bardzo smakowały posmaki winne w jasnym (jak sądzę) piwie,w którym występować nie powinny.

 

@Merv - Dzięki za linka. Kiedyś szukałem czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla jasności: zakupiłem trefny egzemplarz? :D Z tego co pamiętam, piwo miało około 6%, więc bardzo mocnym nie można go nazwać. Oczywiście było jasne.

Niekoniecznie, są piwa które specjalnie są przeznaczone do długiego leżakowania, żeby wytworzyły się w nich te posmaki "starzenia". Jednym z nich jest Biere de Garde, i jest duża szansa, że właśnie takie piwo piłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer to nie jest piwo do długiego leżakowania. To zwykły masowy lager w krachli i fajnej butelce. Nie mieszajcie ludziom w głowach. :rolleyes:

 

Jakie Bier de garde? coder opamiętaj się. Ty jesteś sędzią? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer to nie jest piwo do długiego leżakowania. To zwykły masowy lager w krachli i fajnej butelce. Nie mieszajcie ludziom w głowach. :rolleyes:

 

Jakie Bier de garde? coder opamiętaj się. Ty jesteś sędzią? :rolleyes:

No sorry, skoro to jest potral piwny to założyłem, że rozmawiamy o piwie a nie o koncerniakach z posmakiem tequili. Jeżeli to należy do kanonu piwosza-smakosza to tu mnie masz - jestem komplenta noga w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dyskusji zakradła się nieścisłość: piwo Żywiec nie jest aromatyzowane tequilą, podobnie jak piwo Fischer nie jest aromatyzowane tequilą.

Piwo Desperados jest aromatyzowane tequilą i produkuje się je w browarze Fischer i w browarze Żywiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem kiedyś Fischera i z tego co pamiętam to było piwo w stylu "jasne mocne" :)

Myślę, że te "aromaty" to produkty uboczne zalegania na półce sklepowej.

Szczególnie w hipermarketach kupowanie drogich piw wiąże się z tym ryzykiem, że trafimy na wadliwą butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, wikipedia podaje też składniki: słód, syrop glukozowy, kukurydza, ekstract aromatyczny (75% tequilla), kwas cytrynowy, ekstrakt chmielowy.

Jak rozumiem mowa o tym piwie. Nie jest ono, jak sądzę, aromatyzowane tequilą. Aromatyzowany tequilą jest Desperados, który powstał w tym samym browarze. Może więc na etykiecie powinien się pojawić napis "w zakładzie używany jest ekstrakt z tequili". :)

 

Tak czy owak te posmaki winne pojawiają się w opisie. Nie obwiniałbym za nie starzenia, a raczej wysoką (stosunkowo) zawartość alkoholu. Beeradvocate klasyfikuje je jako jasnego lagera. Mój kolega po klawiaturze też miał dobre wrażenia z degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.