Skocz do zawartości

Dobór gatunku piwa???


Selerson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jakie piwo byście zrobili na powitanie znajomego po długiej nie obecności (powyżej pół roku mam do jego przyjazdu) raczej to nie może być porter(który im jest starszy tym lepszy :)) . macie jakieś pomysły co można by uwarzyć? Preferował bym górniaki, chociaż teraz na zimę w piwnicy mam w okolicach 15°C (raczej mniej niż więcej). Czekam na propozycje :beer: (jak macie jakieś sprawdzone receptury to też byłbym wdzięczny :beer:

Edytowane przez Selerson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może modne ostatnio AIPA? Napisz skąd wraca znajomy, żeby nie zrobić piwa którego ma teraz pod dostatkiem. No i czy chcecie wypić razem "morze" czy może posiedzieć i porozmawiać przy 1-2 piwach.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie kumpel jest piwo jest towarem deficytowym :beer: a po takiej długiej nieobecności to morze piwa to będzie mało :) chodzi mi o jakieś dobre smaczne piwko. Moje warunki nie pozwalają na produkcje pilznerów :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił Milda jeśli wolicie ciemne, albo Pale Ale jeśli jasne. Kwestia gustu - dla mnie akurat te style idealnie pasują do pogaduszek z kumplami.

 

Jeśli chcesz "zagiąć" kumpla jakimś cudacznym piwkiem, nieskromnie polecę swoją recepturę na piwo wielozbożowe - bardzo dobre moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie kumpel jest piwo jest towarem deficytowym ;)

Z tego wynika, że wypije wszystko, nawet jak to co uwarzyłeś kwacha załapie albo jak browary ze sklepu przyniesiesz. ;)

 

Nie wiem kiedy spodziewasz się kumpla ale ja bym zrobił jakiegoś ejla czy bittera - piwko nie wydumane i przydatne do obfitszej konsumpcji, pijalne, sesyjne itd.

Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od czasu do czasu robię coś takiego: słód pilzneński , polski chmiel i jakiekolwiek górne drożdże (no poza pszenicznymi i belgijskimi). Łatwo, lekko i bezproblemowo. Celuję między 10-13 °Blg. Czasami troszkę modyfikuję jak tu: http://www.piwo.org/forum/p99019-05-05-2011-13-51-10.html#p99019 , ale zawsze wychodzi fajne piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zgrzewką Warki i tyle. Jeśli nie jest smakoszem i przed wyjazdem pił sklepowe siki to takie powitanie będzie dla niego rajem. Mój znajomy też niedługo do Polski zawita po długiej nieobecności. W jednej z rozmów na ten sam temat powiedział żebym uwarzył piwo podobne do Warki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel polubił moje browarki więc witając go czymś takim jak WARKA STRONG przegiąłbym pałę :). Pomyśle nad jakimś ALE. TomX chętnie( w wolnej chwili) wypróbuję twój przepis lubię takie eksperymenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.