Skocz do zawartości

Płytowy wymiennik ciepła


Faszysta Rasista Homofob

Rekomendowane odpowiedzi

PawelH, dnia 28 wrzesień 2015 - 10:24, napisał: Identyczny układ ma Vettis U niego pompa jest ustawiona poziomo i tego co wiem często chłodzi grawitacyjnie bez użycia pompy.

Ja również przepuszczam brzeczkę grawitacyjnie przez wymiennik. I nie mam takich problemów jak Ty... U mnie deltaT = 2K (różnica wlot zimna woda a wylot brzeczka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie grawitacynie też nie mam problemów. Problem pojawił się na pompie.

Zdecydowanie stawiam na przepływ laminarny. Spróbuj zwiększyć przepływ brzeczki przez wymiennik i zobacz jaki uzyskasz efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zauważyłem spadek wydajności chłodzenia przy użyciu pompy w porównaniu do przepływu grawitacyjnego. Choć dławię przepływ za wymiennikiem.

Za to nie mam problemu z osiągnięciem temperatury poniżej 20°C, choć przepływ jest już mocno zdławiony.

Ostatnio schłodziłem 50l brzeczki do temp. 22-23°C przy zużyciu 110l wody, temperatury wody nie mierzyłem ale miała około 12-14°C jak to o tym czasie u mnie.

Wczoraj zamówiłem jeszcze jeden wymiennik, chciałbym jeszcze ograniczyć zużycie wody i zejść z temperaturą bez mocno ograniczonego przepływu :)

Po zamontowaniu drugiego powierzchnię wymiany ciepła będę miał 1,3m2, zobaczymy jak modyfikacja wpłynie na chłodzenie.

 

Co jakiś czas trzeba użyć NaOH, resztki białek, chmielin również mogą ograniczyć powierzchnię chłodzenia i efektywność spada.

Przypływ może się wydawać normalny, ale wymiennik może mieć ograniczoną powierzchnię wymiany ciepła.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu dławienie za jest bez sensu, nagrzewa się wymiennik. Wiem to na przykładzie wymiennika-bojlera (ciepła woda) przy piecu CO, tam akurat jest super bo ma być gorąca woda i mało strat. Wymiennik do piwa powinien być zimny, nawet lodowaty aby schładzać płyn wewnątrz. Lepiej puścić mniej niż zablokować przepływ na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zastanawiam sie nad płytowym wymiennikiem do chłodzenia warki ~90l 

 

I w sumie to nie wiem czy lepiej kupic jeden o wiekszej powierzchni wymiany ciepła. np 50 płytowy - 1,15m2 za 459 zł.

Czy dwa podłączone szeregowo. Np 30 płytowy - 0,69m2 za 244 czyli w sumie 1,38m2 za 488zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad płytowym wymiennikiem do chłodzenia warki ~90l 

 

I w sumie to nie wiem czy lepiej kupic jeden o wiekszej powierzchni wymiany ciepła. np 50 płytowy - 1,15m2 za 459 zł.

Czy dwa podłączone szeregowo. Np 30 płytowy - 0,69m2 za 244 czyli w sumie 1,38m2 za 488zł.

 

Dolicz sobie koszty spięcia 2 wymienników szeregowo. Jeśli chcesz to zrobić na "sztywno" to trochę kolanek, nypli i złączek ci wejdzie.

Mi zależało na oszczędności wody i się udało. 50l brzeczki schładzam obecnie do 16°C przy użyciu 70l wody. Jeśli ci nie zależy na oszczędności możesz spokojnie kupić mniejszy wymiennik.

 

11r95di.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
41 minut temu, Marchelli napisał:

https://piwowarz.pl/pl/p/Plytowy-wymiennik-ciepla-20-plytowy-Ba-23-20/348?preview=true
Uzywam takiego, i mam 2, moge jeden odsprzedac,
20litrowa warka i 30litrow wody, schladza w jakies 5minut.
Jest filmik na youtubie

 


Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka
 

 

Za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, mam pytanie o czyszczenie wymiennika. Kupiłem trochę sprzętu do warzenia wraz z wymiennikiem (używany kilkanaście warek). Chciałem go trochę wyczyścić w środku. W pierwszej kolejności puściłem przez godzinę NOH w obiegu zamkniętym z pompką. Później kwas cytrynowy i na koniec gorąca wodę. Tak z grubsza wydaje mi się ze jest wyczyszczony, ale dalej jakieś farfocle wylecą że srodka. 

Czy jak będę robić warkę to wystarczy że przed chłodzeniem puszczę wrząca brzeczke w wymiennik żeby zdezynfekować? Będzie ok? 

 Czy macie jeszcze jakieś sposób na dokładniejsze od czyszczenie tego? 

 

Edytowane przez rolek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ogolnie powinno wystarczyc wrzaca brzeczka, mozesz wczesniej starsanem zalac czy czym podobnym, z wymiennikami jest zawsze taki problem, odstepy pomiedzy plytami sa zbyt male i duza zakamarkow gdzie sie zbieraja chmieliny, bialka, nawet drobiny slodu, tego sie juz nie da wyczyscic dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to pytałem....

Mogę dostać jakiś środek "mleczarski", ale najpierw, od praktyka jego nazwa i oczywiście ocena przydatności.

Znajomi co mają krowy używają najróżniejsze środki, ale dla mnie będzie wiążąca opinia piwowara.

59 minut temu, Marchelli napisał:

chmieliny, bialka, nawet drobiny slodu

Liczę że hopstoper da radę. W jakimś stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xjaniux napisał:

Nie sądzę by

I właśnie takich rad nie oczekuję.

Myślę że, nie sądzę, podejrzewam itp.

Ponieważ mój post został przykryty, spróbuję ponownie.

 

11 godzin temu, zielony07 napisał:

Pytanie do praktyków : możecie podać nazwę mleczarskiego środka do dezynfekcji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki. Istotne aby wymiennik dobrze umyć chemią. Bardzo dobrze umyć. Raz na jakiś czas najlepiej na pompie w obiegu (ułatwienie). Jak uda Ci się to zapewnić to dezynfekcje możesz robić nawet tylko gorącą wodą.

 

Że środków profesjonalnych do dezynfekcji to ClO2 lub kwas nadoctowy oraz zastosowanie czasu i stężenia wedle instrukcji danego producenta. Niestety często sprzedawane na karnistry 23-25 kg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.