Skocz do zawartości

Drozdze na dnie butelek


klarkid

Rekomendowane odpowiedzi

helo!

 

tydzien temu zabutelkowalem moja warke. Odfermentowala sie dobrze takze nie zlewalem na cicha tylko prosto do butelek:)) jest super klarowne i pycha w smaku (nie wytrzymalem, jedna otworzylem ;p) tylko ze na dnie butelek zbieraja sie drozdze ;p jak wstrzasne to plywaja. czy to moze zaszkodzic piwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helo!

 

tydzien temu zabutelkowalem moja warke. Odfermentowala sie dobrze takze nie zlewalem na cicha tylko prosto do butelek:)) jest super klarowne i pycha w smaku (nie wytrzymalem, jedna otworzylem ;p) tylko ze na dnie butelek zbieraja sie drozdze ;p jak wstrzasne to plywaja. czy to moze zaszkodzic piwu?

Kolego zapraszamy do lektury forum. :)

To jest naturalna cecha piwa domowego. Jeśli przejdziesz się do jakiegoś dobrego sklepu z piwem, to zobaczysz, że najdroższe piwa powyżej 10zł za 0,5l bardzo często mają właśnie osad drożdżowy. Jest to związane z refermentacją w butelce (tzw. bottle conditioning), którą właśnie zastosowałeś, być może o tym nie wiedząc.

 

Wszystko jest ok. Właśnie te drożdże chronią twoje piwo przed zepsuciem. Osad drożdżowy można pozostawić w butelce i wylać, lub wlać do szklanki i spożyć. Jestem zwolennikiem tej drugiej szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki:)

@wena: goń sie

To kolego sobie nasr.łeś w papiery. Jak dla mnie jesteś spalony na tym forum. Może weź zmień nicka i zacznij wszystko od początku.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos nie zauwazyl to jestem poczatkujacy (2 warka). Pierwsza robilem w marcu, zlewalem na cicha i w butelkach nie mialem widocznych drozdzy. od tego czasu nie czytalem forum. nie siedze w tym az tak mocno to chyba mozna zapomniec? i nie wiem jakim autorytetem jest tu wena i ile ma warek na koncie, ale nikt nie powien kogos tak chamsko oceniac. nie ma glupich pytan chocby byly najbardziej oczywiste na swiecie. jakos inni potrafili normalnie odpowiedziec. robicie wielkie halo. a ja sie ciesze ze wszystko jest ok i warka wyszla:) bo pierwsza mi nie wyszla i sie troche zniechecilem do tego stad ta dluga przerwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim autorytetem jest tu wena i ile ma warek na koncie, ale nikt nie powien kogos tak chamsko oceniac.

Ile by nie miał warek na koncie, to nie powinieneś się do niego, ani nikogo innego, w ten sposób odzywać. Zresztą napisałem Ci to samo, nie czytałeś prawie w ogóle o domowym piwie, jeśli zadajesz takie pytanie. Powiem tyle, gdybyś darował sobie wypowiedź w kierunku weny, to wszystko byłoby dobrze. Wybaczylibyśmy tobie twoją ignorancję, ale tak pokazałeś swoje chamstwo i niestety będzie się to za tobą ciągnęło. Wena nie ocenił cię chamsko, tylko piętnujemy tutaj postawy "nie mam czasu na czytanie i pytam". To jest objaw lekceważenia innych forumowiczów.

 

Zaspokoję też twoją ciekawość - wena kilkukrotnie zajmował miejsca na podium na najważniejszym konkursie piwowarskim w Żywcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć. Ale widać' date=' że KLARKID nie przeczytał nawet jednego postu na tym lub innym forum. Reasumując nie jest przygotowany do ważenia piwa, a do polewania innym tym bardziej. JK

Do czego? :o

To z nerwów. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem, tylko dawno. i to sory on mi pierwszy pojechal i to w najbardziej mozliwy sposob "a do polewania innym tym bardziej" cytuje. nawet nie wiem za co. za to ze zadalem pytanie? ludzie;p a gon sie to chyba nic strasznego, po prostu mam gdzies co on o mnie napisal. gratuluje tytulow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki:)

@wena: goń sie

Chyba ostatnio staje się nerwowy. Czytanie na forum to nie podstawa a świętość!!! Wypowiedzi w tym stylu nie tylko dyskwalifikują takich ( nie wiem jak nazwać) osobników, do zabierania głosu lecz do traktowania jako podmioty przedstawiające podstawowe przejawy człowieczeństwa. Skoro ktoś zadaje najpierw pytanie , a potem na konkretną odpowiedz wyraża się w ten sposób to albo jest totalnym chamem i ignorantem, albo wie wszystko, w co bardzo wątpię. Już nigdy nie chcę pisać w ten sposób. W końcu wymieniamy się tu doświadczeniami i spostrzeżeniami, a nie robimy "gównażerię" w najgorszym stylu. Teraz dla rozładowania emocji ładnie się uśmiechnę :lol: i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.