Skocz do zawartości

Belgian Blond Ale ile na cichej?


ster

Rekomendowane odpowiedzi

Po 16 dniach burzliwej fermentacji Blg zeszło z 15 na 2,7. Wczoraj zlałem na cichą i zastanawiam się jak długo czekać na rozlew? Bo blg wskazuje, że już można. Ale moę się mylić. Proszę o podpowiedź.:smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 16 dniach burzliwej fermentacji Blg zeszło z 15 na 2,7. Wczoraj zlałem na cichą i zastanawiam się jak długo czekać na rozlew? Bo blg wskazuje, że już można. Ale moę się mylić. Proszę o podpowiedź.:smilies:

nie ma czegos takiego jak konkretny poziom Blg przy ktorym nalezy butelkowac, potrzymaj kilka dni na cichej, jak Blg nie pojdzie ani troche w dol to butelkuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 16 dniach burzliwej fermentacji Blg zeszło z 15 na 2' date='7. Wczoraj zlałem na cichą i zastanawiam się jak długo czekać na rozlew? Bo blg wskazuje, że już można. Ale moę się mylić. Proszę o podpowiedź.:smilies:[/quote']

nie ma czegos takiego jak konkretny poziom Blg przy ktorym nalezy butelkowac, potrzymaj kilka dni na cichej, jak Blg nie pojdzie ani troche w dol to butelkuj

Wtedy to dopiero przelewamy na cichą i w zasadzie przy prawidłowej fermentacji burzliwej, nie liczymy że coś nam jeszcze zejdzie.

Tydzień to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentacja cicha jest po to żeby piwo się sklarowało. Jeżeli masz piwo w balonie to w zasadzie widać kiedy to nastąpiło. Przeważnie wystarcza tydzień. Dobrze jest ją prowadzić w niższej o kilka stopni temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentacja cicha jest po to żeby piwo się sklarowało. Jeżeli masz piwo w balonie to w zasadzie widać kiedy to nastąpiło. Przeważnie wystarcza tydzień. Dobrze jest ją prowadzić w niższej o kilka stopni temperaturze.

Burzliwa była w temp.19-21°C. teraz na cichej wacha się 16-18. Myślę, że z tydzień poczekam. A fermentacja jest w plastikowym fermentatorze i klarowności za bardzo nie widać.:okey::smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Belgach powinno się zaczynać fermentację w niższych temperaturach i stopniowo ją podnosić - do oporu, jak masz gdzieś 25-27°C to śmiało! Trapiści uwielbiają ciepłe klimaty. I tak, jak powiedział Josefik - przy 2,7°Blg nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa :smilies:

Edytowane przez Porter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Belgach powinno się zaczynać fermentację w niższych temperaturach i stopniowo ją podnosić - do oporu, jak masz gdzieś 25-27°C to śmiało! Trapiści uwielbiają ciepłe klimaty. I tak, jak powiedział Josefik - przy 2,7°Blg nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa :okey:

Gdyby to był lipiec lub sierpień to tak ale w pażdzierniku 25-27 trochę ciężko. Poza tym to już jest fermentacja cicha i gęstwa jest w słoikach. A to co zostało w brzecce to może spadnie do dwóch Blg. Jak napisał Hasintus chyba bardziej chodzi o klarowność niż o fermentację. Ale ja jeszcze chodzę w pieluchach i nie będę się wymądrzał.:smilies::beer::/

Edytowane przez ster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.