Jump to content
Sign in to follow this  
H.M.

cześć.

Recommended Posts

Cześć.

Mam zamiar pisywać na tym forum.

Samo czytanie mi nie wystarcza - im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości i o więcej rzeczy chcę zapytać bardziej doświadczonych. (Bo moje pisanie póki co ograniczy się chyba do zadawania pytań... :smilies: )

Krótko: Warzę od wiosny 2011, zaczynałem od chmielenia ekstraktów słodowych, potem robiłem z absolutnych gotowców Coopersa. Filozofii sobie nigdy do tego nie dorabiałem... po prostu lubie piwo i lubie sobie sam różne rzeczy przygotowywać (wino, sery, wędliny, kiszonki...) Nie miałem nigdy zamiaru sam sobie zacierać - piwo domowe miało być tańszą i lepszą alternatywą. z tą lepszą to na początku było średnio... Im więcej warek, tym piwo wychodziło lepsze - no i droższe. Zacząłem dokupować różne gadżety, kombinować z ekstraktami... Ostatnio doszedłem do wniosku, że i tak temu piwu poświęcam sporo czasu i energii, a wpływ na cały proces mam znikomy... Dokupiłem gar, śrutownik, słody... I zaczynam się bawić na całego.

W dziale "moje warzenie" będę chciał opisywać co będę robił, co mi wyszło/wyjdzie, a co nie.

Liczę, że ktoś do mojego wątku czasem zajrzy i skoryguje moje piwne pomysły i poczynania.

Witaj na forum, a do tematu jak założysz zajrzę na pewno.

Witam.

Wreszcie Rabka doczekała się drugiego piwowara (na tym forum).

Zapraszam do wspólnego warzenia, służę (szeroko-pojętą) pomocą.

Pozdrowienia

I ja witam i pozdrawiam z Gdańska, również służę pomocą. Samych udanych warek ;)

Kurcze... nie spodziewałem się takiego odzewu :smilies: Dzięki!

W sobotę planuje pierwsze zacieranie, myślę jeszcze nad recepturą (znaczy siedzę nad recepturami i naginam je do swoich możliwości) - o tym napisze już w nowym wątku.

Witam z Radomska !

Też zacząłem wiosną 2011 !!!

Wystartowałem od razu na warkach zacieranych i szczęśliwy z efektów tak się rozpędziłem , że żadne hamulce nie mogą zadziałać.

Piwowarstwo jest wspaniałe, a miny moich degustatorów bezcenne ;)

pozdrawiam i 3mam Qciuki

Witaj, pozdrowienia z Darłowa!!

Ja również zacząłem przygodę z piwem wiosną tego roku! Pozdrawiam i udanych warek!